Як підготувати кондиціонер до літа: 7 основних кроків
В очікуванні літньої спеки слід обов’язково подивитися на стан кондиціонера та підготувати його до сезону. Такі щорічні перевірки допоможуть уникнути несправностей та зайвих витрат на ремонт. Певні процедури можна провести самостійно, проте час від часу рекомендується звертатися до спеціаліста «РемСервіс» для професійного обслуговування та ремонту кондиціонера в Києві.
Порядок перевірки кондиціонера перед літнім сезоном
В основному кондиціонери призначені для роботи у певному температурному діапазоні, вказаному виробником. При мінусах запускати обладнання заборонено.
При потеплінні кондиціонером можна скористатися, але спочатку слід зайнятися його підготовкою. Також важливо не забути переключити пристрій на режим охолодження.
Крок 1. Огляд внутрішнього блоку
Відключити прилад від мережі, зняти кришку та очистити від пилу та сміття внутрішні компоненти – вентилятор, випарник, жалюзі, панель.
Решітка вентилятора повинна бути чистою та вільною. Її можна промити щіткою та мильною водою.
Крок 2. Огляд зовнішнього блоку
Потрібно оглянути зовнішній блок та переконатися в цілісності корпусу, справності електропроводки та розетки. Необхідно перевірити і ту частину, що розташовується на вулиці, відсутність сміття, пташиних гнізд, корозії.
Слід промити зливну трубу. Для цього можна взяти воду з оцтом або миючі засоби.
Крок 3. Чистка фільтрів
Ефективність фільтрів знижується з часом, оскільки вони виловлюють з повітря пил та інші дрібні частинки. Брудний елемент може викликати алергію у мешканців. Перед сезоном їх потрібно зняти, промити в мильному розчині та чистою водою, висушити. Встановлювати можна лише сухі фільтри.
Крок 4. Догляд за внутрішніми компонентами кондиціонера
Потрібно перевірити електроконтакти. У разі виявлення будь-яких дефектів та несправностей краще звернеться до фахівця.
Потрібно перевірити рівень фреону та тиск у системі, у разі нестачі – заправити. Такі роботи може виконати спеціаліст, який має необхідне обладнання.
Крок 5. Викликати спеціаліста для виконання складніших завдань
Майстер сервісного центру може запропонувати широкий спектр послуг. Найважливіше – перевірка рівня холодоагенту, усунення витоків, дозаправка та видалення зайвої речовини здійснюється лише кваліфікованим працівником.
Також професіонал забезпечить перевірку герметичності повітропроводів та прокладок, випарника, термостата, блоку керування. Він зможе правильно провести огляд та чищення всіх електричних контактів, мастило деталей та приводних ременів.
Крок 6. Здійснення першого запуску після зими
Власникам домашніх кондиціонерів варто взяти до уваги поради фахівців щодо того, як провести перший запуск після тривалої перерви. Для початку варто прибрати всі предмети, що заважають нормальному функціонуванню, і звірити показники температури – вони мають бути підібрані відповідним чином.
Після включення простежити, щоб не виникало жодних збоїв та порушень роботи приладу. Також варто одразу перевірити різні режими пристрою.
Ці рекомендації допоможуть уникнути непередбачених поломок, а кліматичне обладнання працюватиме якісно та надійно.
Крок 7. Дії якщо кондиціонер не запускається
Існує ризик, що кондиціонер не запуститься. Якщо це сталося, слід оглянути зовнішній та внутрішній блоки. Коли самостійно встановити причину неможливо, краще звернутися до майстра. Користуючись професійним інструментом, майстер точно визначить причини неполадок та усуне їх. Після завершення робіт він проведе необхідні тести.
Значне забруднення радіаторної решітки або наявність механічних дефектів також є проблемою з якою краще звертатися до фахівця. А такі неполадки як відсутність охолодження та нетипові звуки під час роботи можуть призвести до більш серйозних наслідків, якщо їх вчасно не усунути.
Якого обслуговування потребує кліматична техніка?
Перед будь-якими процедурами потрібно вимкнути кондиціонер від електромережі.
Рекомендації щодо експлуатації кондиціонера:
- чистити фільтри – один раз на 2-3 місяці;
- очищати внутрішню частину – двічі на рік;
- чистити зовнішній блок – кожен сезон для 1-4 поверхів, раз на два роки – 5-8 поверхи, раз на чотири роки – вище за дев’ятий поверх;
- зупиняти на зиму та правильно готувати до літа;
- оглядати витоки та проводити дозаправки холодоагенту.
Виробник може вказувати інші терміни обслуговування та їх необхідно дотримуватися. Однак вони можуть змінюватись у таких випадках:
- погіршилося охолодження повітря;
- внутрішній блок протікає;
- збільшилося енергоспоживання;
- чути сторонній шум або тріск при включенні;
- виник неприємний запах.
Деякі дії може виконати сам власник техніки. Але не слід самостійно, без досвіду та знань, розкривати блоки кондиціонера. Хазяїн ризикує посилити поломку, створити небезпечну непередбачену ситуацію. Звертайтесь за допомогою до справжніх професіоналів компанії РемСервис, ми готові провести ремонт та чищення кондиціонера в Києві за доступною вартістю.