Як переоформити авто в період карантину. Відповіді на найбільш часті запитання
Стаття підготовлена автоекспертом Володимиром Валуйським, car4you.com.ua
Займаючись підбором авто, наші клієнти часто питають, як проходить переоформлення машин і чи з’явилися зміни у зв’язку з введенням в країні карантинних обмежень. Сьогодні, для тих, хто цікавиться даною темою, ми вирішили коротко описати, як зараз проходить процес оформлення та які нововведення привніс карантин. А також, відповісти на найбільш часті запитання.
Той, хто пам’ятає часи Державтоінспекції, знає, яким квестом була реєстрація машини. Окрім довгих черг та відсутності розуміння, що робити й куди йти, був ще окремий бонус для іногородніх. Після усіх митарств, машина знімалася з обліку, виписувалася довідка-рахунок, на основі якої потрібно було пройти все те саме вже для постановки на облік вже в іншому місті. Вкластися потрібно було в десятиденний термін.
Але час іде і, мабуть, головні зміни відбулися в 2016-му році. В ході реформ МРЕВ, підрозділи Державтоінспекції, що займаються реєстрацією автомобілів, були реорганізовані в сервісні центри. Тепер, прибувши один раз в сервісний центр, автомобіль проходить перереєстрацію, в кінці якої новий володар отримує свідоцтво про реєстрацію на своє ім’я та нові номери. На цьому всі маніпуляції з оформленням авто завершувалися і більше нікуди не потрібно було їхати. Також став доступним запис до електронної черги, аби не товпитися у дверях.
Які етапи переоформлення авто?
Сам процес відбувається наступним чином:
- Для початку подається заява на перереєстрацію, на основі якої власник і машина перевіряються по базам на можливі обмеження: штрафи, арешти і т.п.
- Якщо на першому етапі не виникало труднощів, то наступний ступінь – фізичний огляд автомобіля. Машина відправляється на площадку для огляду експертом. В ході огляду експерт заповнює відповідний документ.
- Якщо тут так само не виникало питань, то на цьому перевірки завершуються і продавець разом з покупцем повертаються до сервісного центру для підписання договору купівлі-продажу. З моменту підписання договору, юридично покупець є власником авто.
- Далі передаються документи на виготовлення техпаспорту, після чого він урочисто вручається разом із номерами новому власнику.
Що стосується змін, то можна сказати, що змінився лише порядок запису на прийом. Якщо раніше можна було або приїхати і зайняти чергу, або заздалегідь записатися до електронної черги, то починаючи з 12 травня 2020 року прийом громадян проводиться лише за попереднім записом до електронної черги. Записатися зараз можна на сайті сервісного центру, в розділі «Запис в Е-чергу».
Топ 5 питань про переоформлення авто:
- Якщо переоформлю авто в Києві, то отримаю Київські номери?
Серія держ номеру залежить не від місця подачі документів на реєстрацію, а від місця прописки нового власника авто. Наприклад, якщо реєструєте авто в Києві, а прописані в Харківській області, то серія і номер будуть відповідати Харківській області. - В який момент можна передавати гроші продавцю і де це робити?
Після підписання договору купівлі-продажу гроші можна передавати. Краще за все зробити це у відділенні банку, вони повинні бути при кожному сервісному центрі. Заодно продавець матиме змогу перевірити гроші на справжність. - Чи потрібно перед купівлею брати у нотаріуса виписку про відсутність заборгованостей у продавця?
Відповідь – ні. Якщо ви звернулися до СЦ МВС, то перед заключенням договору купівлі-продажу дана перевірка проводиться за замовчуванням і ніяких додаткових виписок брати не потрібно. - Хто платить при переоформленні авто і яка сума?
Податок на доходи (ПДФО) сплачує продавець, починаючи з другого продажу авто в календарному році. Другий продаж оподатковується в розмірі 6,5% від оціночної вартості, третій і всі наступні – 19,5% від оціночної вартості. - Якщо у мене зараз немає в паспорті прописки, чи можу я оформити на себе авто?
Відповідь – ні. Що робити в даному випадку? Або прописатися, або оформити машину на родича чи того, кому ви довіряєте.
В завершення хочеться сказати, що в одній стаття не можна помістити всі аспекти, пов’язані з переоформленням автомобілів. Тому, якщо у вас виникнуть питання, ми з радістю на них відповімо.