Jeep Avenger: що пропонує перший повністю електричний кросовер марки
Avenger — перший в історії акумуляторний Jeep, який очолить електричну лінійку марки в Європі. До 2025 року вона складатиметься із чотирьох нових моделей. Його презентація відбулася на Паризькому автосалоні 2022 року.
Електрокросовер розроблений у сучасній версії фірмової стилістики бренду та поєднує в собі можливості, функціонал та технології Jeep. Модель побудована у тісній співпраці з іншими марками концерну Stellantis, до якого також входять Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram Trucks та Vauxhall. Подивимося, яким вийшов цей Jeep і за що він отримав звання «Car of the Year 2023».
Дизайн
Незважаючи на електричну сутність Avenger отримав культові ґрати радіатора із сімома прорізами та логотипом бренду. Впритул до них підходять тонкі лінії світлодіодних фар. Ще один характерний елемент Jeep — опуклі крила, які надають кросоверу видатний вигляд на дорозі та бездоріжжі. Під класичними трапецієподібними колісними арками встановлені 18-дюймові колісні диски із алмазним огранюванням, «взуті» у шини діаметром 690 мм. На кормі привертають увагу фірмові ліхтарі із X-подібним малюнком. Від пошкоджень кузов кросовера по колу захищений пластинами з полімерного лиття, на яких не видно подряпин. Передні фари від ударів захищають спеціальні кожухи.
Салон
Мінімалістично оформлений салон укомплектовано тонкою панеллю приладів (7 або 10,25 дюймів), 10,25-дюймовою мультимедійною системою Uconnect Infotainment із підтримкою Android Auto та CarPlay, вбудованою навігацією від TomTom із покращеним природним розпізнаванням голосу та оновленням «по повітрю». За доплату запропоновані сидіння преміум-класу зі шкіряними вставками та функцією масажу, яка регулюється електронікою. Також у списку опцій панорамний люк у даху. У центральному тунелі — зарядка для мобільного телефону під відкидною магнітною кришкою. Об’єм багажного відділення — 380 літрів. Ще 34 літри багажу міститься під капотом. Двері заднього багажника оснащені електроприводом.
Також у арсеналі Jeep Avenger набір послуг та функцій, які активуються через фірмовий додаток для смартфона. Зокрема, дистанційно можна замикати/відчиняти двері, перевіряти рівень заряду батареї, налаштовувати кондиціонер, визначати місце розташування автомобіля та безпосередньо взаємодіяти з ним через голосового помічника.
Силова установка
Jeep Avenger оснащений 400-вольтовою електричною силовою установкою другого покоління, випущеною компанією Emotors, спільним підприємством Stellantis та Nidec Leroy-Somer Holding. Вона складається з одного електродвигуна віддачею 156 к.с. та 260 Нм крутного моменту та нової батареї ємністю 54 кВтгод виробництва Stellantis.
Літій-іонний акумуляторний блок Avenger складається з 17 модулів та 102 елементів із катодним матеріалом NMC 811. Встановлені вони у центральному тунелі та під передніми і задніми сидіннями. Заявлений виробником комбінований запас ходу — 400 км у вимірювальному циклі WLTP. У міських умовах кросовер здатний проїхати до 550 км без підзарядки.
Від терміналу постійного струму потужністю 100 кВт батарея поповнюється від 20 до 80% ємності за 24 хвилини. Три хвилини зарядки достатньо для 30 км шляху. Від настінної зарядки потужністю 11 кВт батарея поповнюється від 0 до 100% ємності за 5,5 годин.
Новий Avenger — це перший передньопривідний автомобіль Jeep, стандартно укомплектований системами Selec-Terrain та Hill Descent Control. Система Selec-Terrain має шість їздових режимів: «Нормальний», «Еко», «Спорт», «Сніг», «Бруд» та «Пісок». По суті, це вже відома нам французька Grip Control, знайома по Peugeot 3008 та 2008.
Габаритна довжина кросовера — 4084 мм, ширина — 1776 мм, висота — 1528 мм. Споряджена маса — 1536 кг. Завдяки поєднанню коротких звисів та великих коліс Avenger пропонує чималий дорожній просвіт — 200 мм. Заявлені кути в’їзду — 20 градусів, з’їзду — 32 градуси, кут відриву — 20 градусів. Час прискорення від 0 до 100 км/год — 9,0 секунд.
Системи безпеки
Кросовер отримав повний набір систем активної безпеки та допомоги водієві, який відповідає 2 рівню автономності. У цьому списку адаптивний круїз-контроль, помічник руху у корках, утримання у смузі руху, автоматичний контроль швидкості та траєкторії руху. Також у активі Avenger розпізнавання дорожніх знаків, автоматичне екстрене гальмування із розпізнаванням пішоходів та велосипедистів, відстеження «сліпих зон», камери кругового огляду, датчики паркування, 180-градусна камера заднього виду з видом зверху як у дрона та інші технології.
Випускатимуть у Польщі
Серійне виробництво електрокросовера Jeep Avenger налагоджено на заводі Stellantis у польському місті Тихи. Першим клієнтам запропонували стартову версію Jeep Avenger 1st Edition із двоколірним кузовом, повністю світлодіодною оптикою та 18-дюймовими легкосплавними колісними дисками. Жовто-чорний салон такого кросовера укомплектований сидіннями преміум-класу із підігрівом, 10,25-дюймовою панеллю приладів, 10,25-дюймовою «мультимедійною» системою із підтримкою Apple CarPlay та Android Auto, бездротовою зарядкою для смартфонів. Також уже «в базі» є автоматичний кондиціонер, дзеркало заднього виду із автоматичним затемненням, бічні дзеркала із електроприводом та підігрівом.
У Європі рекомендована вартість Jeep Avenger — від 37 000 до 43 500 євро залежно від комплектації. Кросовер доступний у чотирьох рівнях оздоблення, семи кольорах кузова та із п’ятьма пакетами. Також компанія пропонує набір із понад 100 аксесуарів для персоналізації електромобіля. Інформації про терміни постачання новинки в Україну поки немає.