X

Хто і скільки заробляє на нерозмитнених авто з Польщі

Чтобы привезти нерастаможенный автомобиль из Польши в Украину, в схеме участвуют граждане трех стран – Украины, Польши и Беларуси.

Бізнес із ввезення нерозмитнених автомобілів на західну частину України давно налагоджений, а в ньому беруть участь люди з різних країн, кожен з яких має свою «спеціалізацію».

По-перше, вживане авто за вигідною ціною у Польщі потрібно знайти. Українцю, який хоче придбати собі дешеве авто з Європи на польських номерах, це зробити доволі складно, пишуть texty.org.ua. Адже для цього треба вивчати польські сайти з продажу автомобілів, приїзждати до продавців, продивлятися історію автівок, торгуватися тощо. А без знання польської мови це зробити важко. Та навіть якщо і знати мову, жити у Польщі дорого.

На допомогу українцям приходять наші студенти, які навчаються у Польщі. Адже їх сьогодні у сусідній країні кілька тисяч. Маючи вільний час, студенти надають послуги з вибору автівок. Вони шукають машини у оголошеннях і їздять на зустрічі з продавцями чи посередниками. Далі фотографують автомобілі, і з зазначенням ціни та технічної «форми» відсилають інформацію на вайбер українцям.

Якщо авто підходить українському замовнику (це може бути як посередник, так і кінцевий клієнт), машину купує перегінник та привозить на український кордон. Втім, під час переоформлення автомобіля новий покупець має долучити до операції і громадянина Польщі. Останній може стати співвласником машини разом з українцем, маючи невеличку частку (наприклад, 2% власності) авто.

Як правило, поляки погоджуються на таку оборудку не безкоштовно, а за 90-130 доларів (350-500 злотих). Найчастіше, це люди, які люблять випити або пограти в азартні ігри.

Крім того, за переоформлення автівки у нотаріуса потрібно офіційно сплатити 20 доларів (80 злотих). Ще один офіційний платіж – страховка – може вилитись у 20-225 доларів.

Щоб українець мав право рік без особливих проблем користуватись автомобілем в Україні, потрібно, щоб машину ввіз в нашу країну іноземець. Поляки за таку послугу хочуть 200-300 доларів, тож українці знайшли дешевший варіант – білорусів.

Наші співгромадяни організовують цілі групи білорусів, які вивозять для українців машини з Польщі. Якщо організувати масовий виїзд білорусів на такий вид заробітку, то їхні послуги обійдуться у 50 доларів за кожну машину. Сюди вже включені витрати з доставки білоруських громадян на кордон, їх харчування та гонорар.

Ще одна стаття витрат – українські митники. Щоб вони «закрили очі» на ввезення автомобіля іноземцем для українця, існує тверда ставка – 300 доларів. Щоправда, митники напряму зараз не беруть хабарів, але через посередника знають, кого не треба чіпати під час перетину кордону. Інакше буде багато проблем, це забере купу часу, а результат (ввезення машини) не буде гарантований.

Отже, собівартість ввезення польського автомобіля в Україну така:

– Послуги студента (чіткої такси нема)
– Послуги посередника-перевізника (залежить від автомобіля, клієнта та віддаленості від кордону)
– «Співвласник-поляк» – 80-130 доларів
– Офіційне оформлення – 80 доларів
– Страховка – 20-225 доларів
– Водій-білорус – 50 доларів
– Хабар митнику – 300 доларів.
– Окрім того, є поточні витрати – на харчування, готель перевізнику, пальне, непербачувані витрати та інше.

Отже, послуга з ввезення нерозмитненого автомобіля в Україну коштує 700-900 доларів. І в такій схемі беруть участь громадяни трьох країн.