Американские ученые создали принципиально новую батарею
Група дослідників із Міністерства енергетики США здійснила прорив у технології металевого літію. Створена ними нова хімія акумуляторів забезпечує вдвічі більшу щільність зберігання енергії ніж традиційні літій-іонні блоки, які встановлюються на «найдальнобійніші» електромобілі. Крім того вони легші та менші за розмірами.
Але є у літій-металевих батарей один недолік. Забезпечувати високу щільність зберігання енергії можуть протягом менш ніж 100 циклів зарядки. Вирішення цієї проблеми знайшла група дослідників з відділу хімічних наук та інженерії Аргонської національної лабораторії. Продовжити термін служби літій-металевих акумуляторів дозволить фтор.
У звичайних літіонних блоках іони літію переміщуються в електролітичній рідині, що складається з розчинників та солей літію. Вони не утворюють достатньо захисного шару на аноді, що призводить до швидкого зносу батареї.
У літій-металевому акумуляторі анод з літію, а атоми водню в електроліті замінені на фтор. Це дозволило захистити акумулятор зсередини та продовжити його термін служби протягом сотень циклів. Використовуючи електронний мікроскоп з високою роздільною здатністю, команда змогла точно налаштувати співвідношення для створення захисного шару з ідеальними властивостями. Зі слів дослідників, така рідина проста у виготовленні та екологічніша за традиційні електроліти, оскільки в ній використовується менше розчинника.
Промислове використання літій-металевих акумуляторів із фтор-катіоновим електролітом могло б значно стимулювати перехід на електромобілі. Але поки що це лише наукові дослідження.