
Ford знайшов застосування переробленому кавовому лушпинню
Ford і Mcdonald’s уклали угоду, в рамках якої світовий гігант швидкого харчування поставлятиме американському автоконцерну відходи від обсмажування кавових зерен. Кавове лушпиння планують використовувати для армування біопластиків. Як показали дослідження, проведені фахівцями Ford, деталі з «кавового» біопластика на 20 відсотків легші і мають кращі теплові властивості, аніж матеріали, які компанія використовує нині. Крім того, під час лиття деталей з нового пластику витрати енергії менші на чверть.
На початковому етапі біопластик планують використовувати для корпусів фар. Пізніше асортимент розширять за рахунок різних елементів інтер’єру. Яка з моделей першою отримає деталі з нового матеріалу не уточнюється.
Технологічний процес виготовлення біопластика птакий: кавове лушпиння нагрівають до високих температур у середовищі з низьким вмістом кисню, а потім змішують з пластиком. Отримані таким чином гранули можна використовувати для виготовлення деталей різних форм. Ще однією перевагою такого матеріалу, цілком ймовірно, стане приємний кавовий запах.