Екстремальні подорожі Україною: 5 маршрутів, які варті твоєї уваги
Бронювати квитки на літак, займати найзручніші місця в поїзді – це добре. Але значно цікавіше самостійно скласти маршрут і відправитися в екстремальну подорож Україною. По серпантину чи по схилах, в пустелі чи вздовж узбережжя – вибір за вами. Разом з VELO ми склали п’ять маршрутів, які допоможуть відкрити для себе нові грані України й отримати неймовірні емоції та вийти за межі буденності. Розповідаємо куди їхати, що взяти з собою та як правильно підготуватися.
На правах реклами.
Матеріал підготовлено за підтримки бренду VELO.
18+ Цей продукт містить нікотин та викликає залежність.
Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.
VELO – це нікотин нового покоління. Ніякого тютюну та неприємного запаху, зручні нікотинові паучі, які можна використовувати незважаючи на місце та обставини. Щоб отримати нікотин необхідно просто розмістити нікотиновий пауч між верхньою губою та яснами і все. А поки нікотин вивільняється твої руки залишатимуться вільними і ніщо не буде відволікати тебе від пригод. Більш детально про продукт на сайті go-velo.com.ua.
Маршрут 1. Джипінг в Карпатах
Варіант для любителів екстриму, гірського відпочинку та пригод. За кордоном джипінг, або офф-роад, уже давно користується популярністю, а в Україні цей напрям тільки починає набирати оберти.
Уже в багатьох напрямках країни є можливість організувати джип-тур. Проте, найбільш популярними залишаються Карпати. Для цього вам знадобляться спеціальні джипи-позашляховики з високою прохідною можливістю. Вони зможуть здолати як гірські підйоми, так і болота. Можна побудувати маршрут на різну протяжність та відстань. Щоб насолодитися природою, обирайте маршрут через полонини та гірську місцевість.
Найбільш популярні офф-роад тріпи починаються з курорту Яремче. Звідси можна поїхати на полонину Стайка, піднятися до підніжжя гори Синячка й поїхати до водоспаду Дівочі сльози. Такий маршрут займе близько 5 годин.
Для джипінгу не потрібна спеціальне екіпірування чи навички, а сезон продовжується з весни і до пізньої осені. Однак, варто врахувати деякі обмеження при побудуванні маршруту.
- Їздити потрібно тільки по обмеженому маршруту, не з’їжджати з проїжджої частини, щоб не нашкодити природі та не потрапити на територію заповідників;
- для офф-роуду мають бути високі навички водіння або ж довіртеся досвідченим водіям, які вправно водять по бездоріжжю;
- найбільш сприятливий сезон для джипінгу – з кінця весни і до пізньої осені. У зимовий період можна їхати тільки з досвідченими водіями.
Маршрут 2. Село Осмолода
Якщо ви вже добре знайомі з Карпатами, неодноразово були в Буковелі, Славському чи Яремче, то саме час відкрити нові маршрути. Місця, які менш популярні серед туристів, але які точно варті уваги. Одне з таких – село Осмолода Івано-Франківської області, яке знаходиться у високогірній долині річки Лімниця. До речі, це найчистіша річка Європи.
Тут немає надпопулярних поінтів для подорожі, але є все, щоб насолодитися природою чи освоїти маршрути на позашляховиках. Саме з Осмолоди починаються більшість популярних маршрутів в Горганах різної складності та для різних рівнів підготовки.
- Дорога до Осмолоди крута та доволі небезпечна, тому потребує навичок водіння.
- У самому селі ви не знайдете ресторанів чи шумних місць для відпочинку. Але можете придбати домашні продукти чи купити рибу на форелевій фермі.
- По маршруту не скрізь доступний зв’язок. До цього теж варто бути готовими.
Маршрут 3. Олешківські піски
Олешківські піски – друга за величиною пустеля Європи. Дюни, кучугури, бархани привертають увагу туристів. Однак, донедавна в’їзд для автомобілів та мототехніки був закритий із метою збереження природних ресурсів. Але цього року на території національного парку дозволили в’їзд по відведеному маршруту за окрему плату для кожного автомобіля. Перед відвідуванням парку обов’язково потрібно зареєструватися у співробітників та отримати консультацію.
Найзручніше добиратися до української Сахари на позашляховику. Дороги в Олешківських пісках вимагають уміння впевнено тривати кермо обома руками. Тому використовувати паучі VELO у дорозі не спричинить дискомфорту, адже руки залишатимуться вільними. Ви можете обрати одну із екостежок та дослідити флору й фауну місцевості. Для цього краще обрати екскурсовода.
- Найбільш сприятливий час для подорожі в Олешківські піски – весна та осінь, оскільки влітку пісок прогрівається до 75 градусів;
- Частина Олешківських пісків – військовий полігон, тому необхідно рухатися тільки по заданому маршруту, не відхиляючись від нього;
- Відвідування парку обмежене в часі. У літній час парк відкритий для туристів з 5:00 до 10:00 та з 19:00 до 22:00 (перед поїздкою дізнайтеся деталі).
Чек-лист для подорожі
- Плануючи подорож, потрібно одразу взяти все необхідне. Ділимося списком найнеобхідніших речей.
- Дорожня сумка, валіза чи рюкзак.
- Намет, спальник та каремат, якщо збираєтесь у подорож з ночівлею.
- Одяг залежно від сезону та погоди: термобілизна, вітровка, дощовик, основний одяг.
- Зручне взуття (кросівки, черевики) та гумовці.
- Нікотинові паучі VELO. З VELO ваші руки завжди вільні. Вам не треба робити зайвих зупинок, а отже ви зможете не відволікаючись та не створюючи дискомфорт іншим пасажирам продовжити свої заміські пригоди за новими враженнями. Щоб скористатися VELO, потрібно розмістити пауч між яснами та верхньою губою збоку. Використовувати пауч можна протягом 30 хвилин. А далі можна розмістити його у спеціальне відділення під кришкою.
- Особиста аптечка
- Їжа ти питна вода.
- Сонцезахисний крем, засіб від комарів та інші речі, які залежать від сезону.
- Документи.
Маршрут 4. Кінбурнська коса
Цей маршрут підійде для тих, хто хоче відпочити від цивілізації та проїхати по бездоріжжю вздовж берега моря. Добиратися до Кінбурнської коси можна через дикі ліси та поля. Однак, не перетинаючи заповідну зону, тут варто бути уважними при побудові маршруту. Проїхати можна до самого кінця коси, де Чорне море сходиться з Дніпровсько-Бузьким лиманом. Влітку тут часто організовують кемпи. Саме сюди їздять, щоб побачити рожеві озера та смарагдове море.
- Перед побудовою маршруту потрібно чітко розмежувати заповідну зону.
- На Кінбурнській косі популярна екстремальна їзда по дюнах. Однак, не скрізь. Знову ж таки – це заповідна зона.
- Якщо відправляєтесь сюди не на один день, потрібно потурбуватися про сніданок, обід та вечерю. Адже тут немає типової пляжної інфраструктури.
Маршрут 5. РЛС Памір – для найдосвідченіших шукачів пригод
РЛС Памір – місце, про яке ходить багато легенд. Коли це була засекречена військова база, яка знаходиться на висоті 1565 м на кордоні з Румунією. А зараз один із найпопулярніших напрямків для подорожей на позашляховиках. Дорога до станції пролягає через ліси, річки та перевали. Тому варто розраховувати на свій водійський стаж та завчасно підготувати все необхідне.
- Оскільки дорога кам’яниста та важкопрохідна, не рекомендується планувати подорож в дощову погоду.
- Серед білих куполів можна зайнятися джипінгом.
- Зв’язок доступний не на всьому маршруті. До цього теж варто підготуватися.
VELO X-Freeze Ultra – це найміцніший продукт нікотинових паучів родом зі Швеції*, який має 5 крапок міцності. Нікотинові паучі VELO X-Freeze Ultra дають можливість відчути ультранасичення нікотином та сильний смак ментолу. Новий продукт VELO X-Freeze Ultra призначений для досвідчених споживачів нікотину, які вже знайомі з продуктом міцністю 3-4 крапки** і прагнуть більшого нікотинового насичення.
Зараз у VELO діє пропозиція 1+1 — за умови придбання банки VELO X-Freeze Ultra за повною ціною, другу будь-яку банку (окрім VELO MINI) можна придбати за ціною 1 (одна) гривня. Скористатися спеціальною пропозицією можна лише один раз на період її дії — з 1 до 31 жовтня 2021 року — на офіційному сайті VELO.
18+ VELO містить нікотин та викликає залежність. Кількість товару обмежена. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.
_________
*Безтютюнові нікотиновмісні паучі були винайдені у Швеції. Інформацію про виробника шукайте на упаковці.
**Крапками позначається міцність паучів VELO на верхній етикетці банки. Більш детально ознайомитися з рівнями міцності паучів можна на сайті.