Дрег-рейсінг: фестиваль швидкості в Маріуполі
У суботу 2 жовтня старий аеродром Маріуполя прийняв фінальні змагання одразу трьох серій з драґ-рейсінгу: Кубок Маріуполя, Чемпіонату ФААД та UDRF. Причому був привід повболівати як за місцеві екіпажі, так і за учасників із різних міст України, зокрема і Києва. І це при тому, що автомобілі зі столиці подолали відстань у 800 км, а напередодні самих стартів змушені були вирішувати питання готовності своїх «залізних коней» перед відповідальними стартами.
Перший фінал дня на Кубок Маріуполя подарував боротьбу двох авто Kia та їх власників у класі 16-17 секунд (час подолання ¼ милі). Киянин Олександр Прихно на Sorento (№6) випередив Вадима Ворожцова із Маріуполя та його cee’d (№24). Клас 15-16 секунд: Сергій Губорев (Daewoo Nexia №100) та Андрій Шаповал (Mazda 3 №49) визначають між собою перше і друге місце відповідно.
Так само дублем для Маріуполя відзначилися представники класу 13-14 секунд: Олександр Мацук (Audi A4 №77) перший, а Олександр Барабаш (ВАЗ 2113 №17) – другий. Одразу три других місця дісталися дніпрянам. У заїзді на 14-15 секунд Валерій Бірюков (Volkswagen Golf GTI №84) поступився маріупільчанину Алану Кабалоєву (BMW 330 №37), єдиний електромобіль Tesla Model 3 (№83) Сергія Приходька – BMW Х5 (№700) киянина Олександра Момота при 12-13-секундному заїзді, а ще один маріупільчанин Руслан Ємельянов (BMW 340 №111) здолав Ігоря Гузенко (Audi А8 №177) у класі 11-12 секунд.
Щодо найшвидших – 10-11 секунд – тут вже Олександр Момот використовував Porsche 911 Turdo S восьмого покоління з наліпками 9ff (№911), щоб здолати Олексія Куніцина та його Audi RS6 (№1). І хоча документально обидва вважаються представниками Києва в даному змаганні, Олексій нагадав, що представляє Сімферополь – Україну. Щодо Чемпіонату Донецької області, то тут поділ по класам відбувається не за часом проїзду чверті милі, а за об’ємами моторів, розташуванням ведучої осі та рівнем підготовки автомобілів.
У класі 3,5 street, попри перемогу на етапі киянина Андрія Гаєвського (Volkswagen Sсirocco №55) у змаганні до двох звитяг у фіналі, саме Олексій Фрушичев здобув титул за підсумками сезону зі своїм BMW E60 (№117). Для представників Маріуполя виграшним також став клас авто RWD Pro. У фіналі, що на етапі, що у сезоні Олександр Чупахін (Mercedes-Benz E 55 AMG №550) переміг Бахву Чікобаву (Mercedes-Benz c 32 AMG №32).
В AWD Pro Олександр Момот здолав Олексія Куніцина, а вже сам Олексій в класі Абсолюту або Unlim Street здолав супротив киянина Генадія Скородумова (BMW M5 №5). Але за підсумками сезону саме Олександр Момот зі своїм 911-им став тріумфатором обох заліків. У класах, які не відбулися цього етапу, загальну класифікацію очолили маріупільчани: 1,6 аматори – Вадим Ворожцов, 2,0 аматори – Олександр Орляк, 1,6 Street – Олександр Хабло (ВАЗ 2109 №94), 2,5 Street – Олександр Барабаш (ВАЗ 2113 №17).
І третя частина змагань, яка відбувалася з настанням сутінків, цілком присвячена саме UDRF. Класифікація стосувалася саме розташування ведучої осі та рівня підготовки авто. І у фіналі – лише одна дуель. Такий спринтерський формат швидко визначив переможців у класах: FWD Street та FWD Pro – Андрій Гаєвський стає сильнішим за маріупільчанина Андрія Богданова (ВАЗ 2114 №123); RWD Street та RWD Pro – Чупахін вчергове переграє Чікобаву; AWD Street – Гузенко фінішує попереду е-мобіля Приходька.
І, нарешті, фінальні два класи запам’ятаються боротьбою киян, причому переможці чергуватимуться. Спершу Олександр Момот поступиться Андрію Стрижаку (Audi RS6 №222) в класі AWD Pro. Щоб у головному фіналі вечора встановити найкращий час усього дня змагань! І це 9,538 сек! Що є не менш неймовірним, Стрижак показує другий найкращий час дня. Ніхто не очікував такого підсумку за умов темної пори та нижчих температур асфальтового полотна, але це сталося.
Саме так і мають проходити фестивалі швидкості. Яких, насправді, було два – у двох різних містах України, а тому сподіваємося що гонщики змогли виступити на піку форми в обох із них. Аж трохи сумно, що ще трохи, і ми очікуватимемо весни та наступних заїздів на прискорення.