X

Студенти створили оригінальний хетчбек Skoda Atero

Несколько лет подряд студенты технического училища Skoda представляют свои автомобильные проекты. В этом году они показали стильное купе Skoda Atero.

Студенти технічного училища Skoda представили новий проект – хетчбек Skoda Atero.

Skoda Atero, CitiJet і FUNStar – такими студенти освітніх програм Skoda бачать свої автомобілі мрії. Створення цього незвичайного, повністю готового до повсякденної експлуатації автомобіля продовжує добру традицію. Мета проекту – розвиток креативних навичок студентів та набуття ними необхідного практичного досвіду. У 2014 році учні розробили і зібрали ультра-компактний кабріолет CitiJet, в 2015 році побачив світ пікап FUNStar, а цього року колекцію поповнив хетчбек Atero.

Студенти, які працюють над проектом Skoda CityJet на зустрічі з головним дизайнером Skoda Йозефом Кабаном.

«

«Перші дві моделі, складені студентами, вже довели, що наші учні здатні на багато що. Skoda Atero — емоційний і унікальний автомобіль, і він не став винятком» – коментує Міхаель Оельеклаус, член Ради директорів, відповідальний за виробництво і логістику.

Skoda CitiJet

Skoda CitiJet – компактний кабріолет, створений на базі Skoda Citigo. Серед особливостей моделі – контрастне двоколірне забарвлення, потужні захисні дуги, задній спойлер і подвійний вихлоп. Під капотом ховається 1-літровий бензиновий мотор сімейства MPI потужністю 75 к.с. Інтер’єр оформлений у спортивному стилі, а для оздоблення керма, важелів ручного гальма і коробки передач використовується шкіра. Текстильна оббивка сидінь, килимки і приладова панель мають червоні і білі вставки.

Skoda CitiJet і його творці

У салоні передбачено світлодіодне підсвічування, робота якого синхронізована з 300-ватною аудіосистемою. Автомобіль було показано на фестивалі фанів концерну Volkswagen в Австрії на озері Вертер-зе.

Skoda CitiJet

Компактний пікап Skoda FUNStar створений на базі моделі Fabia. Зовні автомобіль виділяється триколірним забарвленням сірого, білого та зеленого відтінків. Вся світлотехніка виконана на світлодіодах, в денні ходові вогні світяться зеленим.

Skoda FUNStar в оточенні студентів технікуму

В аналогічній колірній гамі оформлено інтер’єр машини. Підкреслити заводний характер пікапа мають спортивне кермо невеликого діаметру і ковші-крісла з розвиненою бічною підтримкою.

Салон Skoda FUNStar виконаний у спортивному стилі.

Skoda FUNStar

Розважати водія і пасажирів буде аудіосистема потужністю 1400 Вт. На FUNStar встановили 18-дюймові легкосплавні диски від Octavia RS зі стильним дизайном. У рух пікап приводить 1,2-літровий бензиновий мотор TSI, який працює в парі з 7-швидкісною трансмісією DSG.

Skoda FUNStar

Концептуальні пікапи Skoda Favorit FUN та Skoda FUNStar, а також серійна версія Felicia Fun

Skoda FUNStar

Skoda FUNStar

Skoda FUNStar

На FUNStar встановили 18-дюймові легкосплавні диски від Octavia RS зі стильним дизайном

Skoda FUNStar

Skoda FUNStar

 «Це вже третій навчальний проект, і я дуже пишаюся нашими студентами, їх ентузіазмом та навичками, – коментує Богдан Войнар, член Ради директорів Skoda, відповідальний за кадрові питання. Ми хотіли б подякувати всім, хто підтримував проект».

Skoda Atero

Skoda Atero — третя за рахунком і найбільш технічно складна модель, створена студентами. Хетчбек, довжиною 4,3 метра нагадує модель Rapid 80-х років. Основою для проекту став сучасний Rapid Spaceback. Середні стійки зміщені назад, а нахил даху в задній частині став починатися раніше.

Skoda Atero

Автомобіль обладнаний двигуном 1.4 TSI потужністю 125 к.с. і 7-ступінчастою коробкою передач DSG. 18-дюймові диски взяті від моделі Octavia і пофарбовані в чорний колір із червоними смужками. Передні колеса оснащені гальмами з вентильованими перфорованими гальмівними дисками.

Skoda Atero

Червоне підсвічування та інші оригінальні елементи доповнюють атмосферу спортивного автомобіля. Підсилювач, потужністю 1800 Вт живить 14 динаміків.

Skoda Atero

Робота над Skoda Atero тривала протягом півроку. Команда з 26 студентів Технічного училища Skoda в Млада-Болеславі,  куди входили 4 дівчини і 22 юнаки, розробила і втілила в життя концепт автомобіля під керівництвом інструкторів і фахівців з відділів технічного розвитку, дизайну і виробництва.

Skoda Atero

Робота над концептом надала студентам унікальний шанс застосувати свої знання на практиці та попрацювати разом з експертами із різних підрозділів компанії.

Роботу над Skoda Atero вела протягом півроку команда з 26 студентів.

Під час створення хетчбека Atero студенти надихалися популярною моделлю Skoda Rapid, яку виробляли з 1981 доо 1990 року.

Технічне училище Skoda надає можливість брати участь в 3- і 4-річних освітніх програмах, присвячених технічним дисциплінам. По завершенні програм випускникам вручають сертифікат або диплом. У разі успішного завершення навчання випускники отримують пропозицію про роботу в компанії Skoda. Майже 900 учнів, з яких 14% — дівчата, наразі відвідують 14-денні освітні курси. Ще близько 100 співробітників підвищують свою кваліфікацію в рамках магістратури.