Чим укомплектувати аптечку першої допомоги
Аптечку першої допомоги треба завжди мати у вільному доступі. Вона – обов’язковий складник власного автомобіля та міського транспорту. В умовах воєнного стану мінімальну кількість ліків для підтримання стану постраждалого потрібно носити навіть у сумці чи рюкзаку. Щоб укомплектувати кейс, необхідна надійна аптека та певні знання стосовно того, які медикаменти та інструменти належать до речей першої потреби.
Принципи комплектування аптечки
Зайві ліки та матеріали лише займають місце. Щоб аптечка містила в собі все найнеобхідніше та була зручною у використанні, дотримуйтеся декількох принципів:
- Використовуйте спеціальні сумки чи бокси для ліків. Вони характеризуються компактністю та гарною місткістю. Коли для кожного пристосування виділене окреме місце – на його пошуки не доведеться витрачати час.
- Вкладіть засоби, котрі використовуєте на постійній основі. МОЗ рекомендує зберігати їх місячний запас на випадок надзвичайної ситуації. Особливо важливо це для пацієнтів із невиліковними хворобами.
- Якщо у вас є діти, придбайте всі медикаменти зі списку в дозуваннях відповідно до віку дитини.
Розрахунок медикаментів і інструментів відбувається у розрахунку на кожного члена сім’ї. Перевага віддається препаратам комплексної дії, котрі дозволяють заощадити кошти на придбання та відрізняються високою ефективністю.
Ліки
В першу чергу потрібно подбати про наявність найнеобхідніших лікарських засобів. До ліків, що завжди мають бути в аптечці, належать:
- антисептичні засоби – хлоргексидин, медичний спирт;
- розчини для промивання ран;
- протиопікові – Пантенол, Бетадин;
- препарати для регідратації та ентеросорбенти – Регідрон, Атоксіл;
- протизапальні та жарознижувальні – Парацетамол, Нурофен;
- антигістамінні ліки – Цетрин, Едем, Лоратадин;
- заспокійливі та сердечні – Нітрогліцерин, валеріана, Ново-Пассит;
- протидіарейні – Лоперамід, Смекта.
Серед решти препаратів аптеки вітамін C також рекомендуємо покласти в тривожну валізу. Він допоможе запобігти виникненню застуди при переохолодженні. З цією ж метою можна придбати зігрівальну мазь. Особливо актуальні вони в холодні пори року.
Засоби та інструменти
Для швидкого та якісного надання першої допомоги при різних надзвичайних ситуаціях потрібні:
- бинти різних розмірів, вата;
- ножиці;
- пінцет;
- англійська булавка для фіксації пов’язки;
- медичні рукавички;
- турнікет для зупинки крові;
- фіксувальна косинка розміром 50*50 см.
Варто подбати про наявність стерильних та протиопікових серветок. Додатково можна придбати еластичний бинт, який буде використовуватися для знерухомлення пошкодженої кінцівки. В умовах воєнного стану рекомендовано мати армований скотч, водостійкий маркер, а також таблетки для очищення питної води.
Обов’язково вміти правильно користуватися всіма засобами та медикаментами, які ви купуєте. Знання та навички надання домедичної допомоги можуть врятувати життя та здоров’я вам і вашому оточенню.