С октября 2022 года тонная стали будет стоить на 289 долларов дороже
Toyota збільшить ціни на автомобільну сталь, яку вона продає виробникам запчастин. За інформацією Nikkei Asia, нинішнє здорожчання досягне рекордних $289 за тонну. Нові ціни діятимуть у жовтні-березні, тобто всю другу половину поточного фінансового року, який в Японії завершується 31 березня.
Toyota являється найбільшим покупцем сталі у Японії. Компанія закуповує метал як для внутрішнього використання, так і для своїх постачальників. Його закупівельна вартість являється еталоном для контрактів у ряді галузей, від суднобудування до побутової техніки.
Починаючи з 2010 фінансового року Toyota та Nippon Steel кожні шість місяців переглядають ціни залежно від зміни вартості залізної руди, коксівного вугілля та іншої сировини. Нинішнє подорожчання третє за останні півтора роки. Попереднього разу цінник підняли на $143. Ця надбавка була найбільшою за роки співпраці Toyota та Nippon Steel. Вона діяла у квітні-вересні 2022 року та була спровокована війною в Україні.
Як наголошується, внаслідок російської військової агресії ціни на сировину поповзли вгору. У другому кварталі коксівне вугілля здорожчало на 30% порівняно з січнем-березнем 2022 року, встановивши черговий рекорд. На кінець серпня паладій, який використовується у каталітичних каталізаторах, подорожчав на 10% порівняно з липнем. Ціни на залізну руду також залишаються досить високими. У Toyota очікують, що цього фінансового року витрати на сировину зростуть на $12,1 млрд.
За даними американської консалтингової компанії Alix Partners, вартість матеріалів на автомобіль у порівнянні із середнім показником травня 2020 року вже зросла приблизно вдвічі. Зважаючи на те, що на сталь припадає близько половини вартості матеріалів, Toyota, швидше за все, перегляне ціни на свої автомобілі.
Але є й інші причини подорожчання. Наприклад зростання цін на автомобільне скло, спровоковане газовим шантажем Росії. За інформацією The Wall Street Journal, німецький концерн Volkswagen вже готується до дефіциту та зростання цін. Компанія посилено шукає нових постачальників та скуповує скло.