С новой моделью Hyundai Creta компания впервые пришла в сегмент кроссоверов В-класса. Максимально красиво и весомо проявить себя в нем может топовая версия Тор.
Найкомпактніший на сьогодні кросовер компанії Hyundai в Україні зовсім не здається малюком. Навіть не віриться, що це – представник саме В-сегмента, а не більшого класу.
Hyundai Creta трохи не дотягує за габаритними розмірами і величиною колісної бази навіть до Tucson першого покоління. Так що і з нинішнім Тусаном нова модель конкурувати не буде. До того ж вони відрізняються не тільки зовні.
Перший малий
Сьогодні модні конкуренти Крети приваблюють покупця зокрема і тим, що пропонують самому обрати, як прикрасити свою машину різними стікерами й комбінованими кольорами.
На їхньому фоні Hyundai Creta, незважаючи на найменший вік серед опонентів на українському ринку компактних кросоверів, здається серйознішим і дорослішим.
Він пропонує лише парочку яскравих кольорів – блакитний і помаранчевий.
Одразу помітно, що Creta – автомобіль більш простий і прямолінійний у дизайнерських елементах, інтер’єрі та оснащенні, ніж старші побратими. Хоча стиль кросовера повністю відповідає марці Hyundai.
Одним із ключових елементів дизайну є радіаторна решітка з трьома широкими горизонтальними ламелями. У найдорожчому оснащенні Тор у них – хромовані оклади й аналогічне оформлення дверних ручок із кнопками безключового доступу Smart Key.
До того ж лише у цих машин є сріблясті накладки на бамперах, світлодіодні ходові вогні денного світла і задні ліхтарі. Але найдорожча версія Крети не просто є найпривабливішою.
Фари такої машини оснащені лінзованою оптикою і функцією підсвічування поворотів, у передньому бампері встановлено протитуманки, а в корпусах дзеркал – повторювачі покажчиків поворотів. Тому на такому авто мені було куди простіше їздити в складних погодних умовах і в темний час доби незнайомими дорогами.
На відміну від нового Hyundai Tucson, в інтер’єрі Hyundai Creta – жорсткий сірий пластик і традиційне синє підсвічування. Клавіші склопідйомників на дверцятах не підсвічуються (тільки біля водія), а в багажнику немає розетки.
І навіть у найдорожчому виконанні Тор сенсорний дисплей на центральній консолі монохромний і доволі скромного розміру. Але картинка з камери заднього виду поміщається. Картинка чітка, є траєкторні і габаритні лінії, отож користуватися камерою зручно.
Встановлюється камера у двох найдорожчих версіях Comfort+ і Top. У таких машинах інтер’єр більш привабливий за рахунок панелі приладів Super Vision з білим підсвічуванням і шкіряною оббивкою керма.
А топовий варіант аналогічну обробку пропонує також для крісел і дверних підлокітників з м’якою набивкою. Та й музика в ньому лунає чистіше завдяки додатковим високочастотним динамікам.
У двох найдорожчих версіях Comfort+ і Top кросовер непогано підготовлений до зимових умов завдяки електричному підігріву подушки заднього дивана (передні сидіння гріються в усіх комплектаціях), форсунок омивача, керма і лобового скла.
Ці приємні в сильний мороз опції включаються в роботу дуже швидко, обід керма м’яко віддає тепло рукам, а скло чисте вже через пару хвилин. Проте… не все. Нитки обігріву закінчуються занадто далеко від передніх стійок кузова, так що там залишаються великі не очищені від льоду сектори.
Упоратися з ними не можуть і склоочисники. Щітка з боку водія зупиняється занадто далеко від краю скла. Тому і в сльотаву погоду при проїзді перехресть і пішохідних переходів слід бути обережнішим, бо оглядовість страждає.
Скло омивається трьома струмками з кожної форсунки. Думаю, що таким чином підвищиться витрата омивальної рідини, але з іншого боку – водій ні на мить не втрачає видимості.
Топовий варіант
Під час презентації Hyundai Creta в Україні мені вдалося проїхати на новому кросовері з 1,6-літровим 123-сильним двигуном, механічною коробкою передач у базовій комплектації Active.
Тоді справді доводилося дуже активно працювати важелем, постійно викручуючи мотор до гучного виття. Інакше машина їхала нудно й повільно.
А ось цей Hyundai Creta набагато яскравіший! І річ тут не тільки в помаранчевому кольорі. Машина їде куди жвавіше. Перший час навіть доводиться звикати до того, як гостро 2-літровий 150-сильний двигун реагує на невелике натискання педалі газу: варто лише качнути акселератор – і Крета вже стрибає вперед.
Створюється враження, ніби силовий агрегат поводиться, як у спортивному режимі, хоча насправді такого тут не передбачено. Просто я постійно чую і відчуваю, що двигун працює з напруженим звуком, немов тримає більш високі оберти. Та й автомат на кожному сповільненні акуратно підставляє низькі ступені.
Насправді ж мотор нарощує тягу не так вже й охоче. Доводиться навіть сильніше давити акселератор, змушуючи коробку перемикатися вниз. Тому у рваному міському ритмі їзда супроводжується частими перемиканнями, причому не завжди в ті моменти, коли цього хочеться. Тут краще перейти на ручний вибір передач.
Витрата пального, за обіцяних 10,6 л на 100 км в місті, у мене була близько 12 л. Але не варто забувати про те, що тест-драйв Hyundai Creta ми проводили під час зимових морозів, а також те, що наша машина оснащена повним приводом.
Він тут такий самий, як і на більших кросоверах компанії, – новий Hyundai Tucson і Hyundai Santa Fe. За розподіл крутильного моменту відповідає електронна багатодискова муфта ITM (Interactive Torque Management) від BorgWarner.
У штатній ситуації тяга на передніх і задніх колесах змінюється автоматично в пропорції від 100:0 до 60:40. І цього цілком достатньо для звичайних умов. Машина впевнено їде зледенілими польовими дорогами і вибирається з заметів.
У них я заїжджаю без побоювання, оскільки нижній периметр кузова Крети зашитий у чорний матовий пластик, а обіцяний великий дорожній просвіт становить 190 мм
У якийсь момент передні колеса забуксували – машина втратила інерцію і зависла на великих снігових брилах. Але це не стало проблемою. Здав трохи назад, заблокував муфту – і проїхав складну ділянку.
Вирішальну роль у такій ситуації відіграє зчеплення коліс із поверхнею. На льоду проковзують навіть ті, які щільно стоять на поверхні, доки електроніка пригальмовує вивішені. Так що краще не втрачати хід. Тим паче, що блокування тримається до 40 км/год.
На відміну від напівзалежної конструкції задньої підвіски з балкою на моноприводній версії з 1,6-літровим мотором, на повнопривідних 2-літрових Кретах обидві підвіски незалежні.
Ходова машини з помірною жорсткістю відпрацьовує невеликі дефекти і впевнено розправляється навіть з великими вибоїнами. Відверто грубі дефекти Hyundai Creta проходить без ударів у кузов, без здригань/деренчання і доволі тихо. Панелі в салоні також мовчки переносять тряску.
А загалом, на тому, що залишилося від доріг після чергового снігопаду, Крета їде дуже сміливо: пасажирів сильно не трясе і не підкидає, підвіскою голосно не стукає, ривків і ударів на кермо не передає.
Hyundai Creta з 2-літровим мотором оснащується не гідравлічним, а електричним підсилювачем. Тут не передбачено функції зміни жорсткості керма Flex Steering для режимів Normal і Sport, різницю між якими ми перевіряли на гоночному треку під час першого тест-драйву нового Hyundai Tucson.
Але й без цієї системи кермо на маленькій швидкості стає легшим, а з її збільшенням, навпаки, – важчим. Мені б хотілося більше інформативності керма, але машина в керуванні легка і точна.
Важливий момент
Hyundai Creta не претендує на зразкову керованість, драйверський характер і високий рівень комфорту. Зате цей кросовер дає змогу компанії зайняти місце в новому для себе сегменті. Ось тільки максимально заявити про себе Крета може лише в найдорожчому виконанні.
У нього буде потужніший 2-літровий мотор, автомат, повний привід і багато іншого корисного обладнання. Щоправда, в такій версії Hyundai Creta за вартістю вже наздоганяє нехай і менш оснащені, але більші кросовери.
Фото автора
Hyundai Creta 2016 р.в.
• перший кросовер Hyundai в класі B-SUV
• виробляють на російському заводі «Хенде Мотор Мануфактурінг Рус», у Південній Кореї та Індії
• у Китаї авто продають із 2014 року під ім’ям ix25
В Україні
Бензинові силові агрегати:
• Gamma 1.6 D-CVVT (123 к.с.), 2WD, 6-ст. МКП/АКП
• Nu 2.0 D-CVVT (150 к.с.), 2WD/4WD, 6-ст. АКП
Комплектації:
• Active
• Comfort
• Comfort+
• Top
Вартість моделі:
від 502 500 грн*
*на 31.01.2017 р.
Резюме «Автоцентру»
Кузов і комфорт | |
+ За рахунок виразних елементів оздоблення найдорожча версія має найбільш яскравий вигляд. Навіть на колесах із 17-дюймовими дисками, які встановлюються на Крету в більш дорогих комплектаціях Comfort+ і Top, кросовер їде розбитими дорогам дуже впевнено. Шини розмірності 215/60 непогано поглинають дрібні дефекти, а з більшими нерівностями з помірною жорсткістю розправляється підвіска | − Дверцята не закривають пороги з сильно виступаючими пластиковими накладками, об які легко забруднити штанину. Щоб закрити багажник, доводиться сильно грюкати кришкою. |
Силовий агрегат і динаміка | |
+ Двигуни розраховані на споживання 92-го бензину. При спокійній їзді мотор і коробка працюють злагоджено. Повний привід добре показав себе в умовах сніжної погоди. Різкі гальма впевнено уповільнюють машину. | − Система повного приводу доступна тільки з 2-літровим мотором і “автоматом”. Витрата палива суттєва. |
Фінанси й оснащення | |
+ В Україні модель пропонується в чотирьох комплектаціях: Active, Comfort, Comfort+ і Top. Уже в базовій версії Creta оснащена датчиками контролю тиску в шинах, електроприводами стекол і дзеркал, підігрівом передніх сидінь, мультифункційним кермом, Bluetooth, системами ABS+EBD, стабілізації, допомоги під час старту на підйомі, автоматичного спуску з гори та іншим обладнанням. | − У базовій версії є лише фронтальні подушки безпеки. Чимало важливих опцій і навіть протитуманні фари передбачені тільки в найдорожчій версії. |
Hyundai Creta Nu 2.0 D-CVVT | |
Загальні дані | |
Тип кузова | універсал |
Дверцят/місць | 5/5 |
Габарити, Д/Ш/В, мм | 4270/1780/1630 |
База, мм | 2590 |
Колія передн./задн., мм | 1557/1570 |
Кліренс, мм | 190 |
Маса споряджена/повна, кг | 1472/1925 |
Об’єм багажника, л | 402/1396 |
Об’єм бака, л | 55 |
Двигун | |
Тип | бенз. із розп. впр. |
Розп. і к-сть цил./кл. на цил. | R4/4 |
Об’єм, см. куб. | 1999 |
Потужність, кВт (к. с.)/об/хв | 110(150)/6200 |
Макс. кр. мом., Нм/об/хв | 192/4200 |
Трансмісія | |
Тип привода | Повний |
КП | 6-ст. авт. |
Ходова частина | |
Гальма передні/задні | диск. вент./диск. |
Підвіска передня/задня | незал./незал. |
Підсилювач керма | електро |
Шини | 215/60 R17 |
Експлуатаційні показники | |
Максимальна швидкість, км/год | 179 |
Розгін 0-100 км/год, с | 11,3 |
Витрата траса-місто, л/100 км | 6,5-10,6 |
Гарантія, років/км | 5/100 000 |
Періодичність ТО, км | 15 000 |
Вартість ТО-1, грн | 2 182 |
Мінімальна вартість, грн* | 688 300 |
Вартість тестованого авто, грн* | 732 500 |
*на 31.01.2017 р. для авто з обраним силовим агрегатом.