X

Огляд кросоверу Opel Mokka. Що можна купити тут і зараз?

Ім’я Mokka з’явилось в сімействі Opel в 2012 році. Коли ми ще не знали що таке війна та російська окупація наших територій. Перше покоління Mokka тоді замінила в лінійці Opel Antara. Модель Mokka була створена на платформі General Motors Gamma II. Цю платформу використовували в 12 різних компактних моделях марок Opel та Chevrolet.

Нинішній Opel Mokka став продуктом нового етапу життя німецького бренду. Друге покоління Mokka створили вже після переходу Opel в склад концерну Stellantis. То ж і платформу для новинки використали відповідно нову Common Modular Platform (CMP). Вона  використовується для компактних передньоприводних моделей. Opel на ній же збудував компактний хетчбек Сorsa. На тій же основі створені французькі моделі Peugeot 208/2008 та DS3 Crossback. Важливою особливістю цієї платформи є те, що вона від початку розрахована на створення автомобілів як з двигунами внутрішнього згоряння, так і електромобілів. Ось і Mokka представлена як версією з бензиновими двигунами так і повністю електричною.

Чим виділяється Mokka?

Саме Мокка стала першою моделлю Opel яка отримала кілька дизайнерських новинок. Так на ній вперше використали нову решітку радіатора Opel Vizor, комбінацію приладів Pure Panel, а також назву моделі на задніх дверях.

В Україні модель пропонується як в версії з бензиновим двигуном, так і повністю електрична модель Mokka-e.

Версія з бензиновим двигуном обладнана двигуном 1.2 PureTech. В залежності від версії він має потужність в 100 або 130 к.с. Обидва двигуни оснащені безпосереднім впорскуванням пального та турбонаддувом. За рахунок цих технологічних рішень двигун має високий крутний момент. 100-сильна версія має тягу в 205 Нм, а більш потужна версія – 230 Нм.

Модель пропонується з переднім приводом, та на вибір механічну 6-ступеневу або автоматичну 8-ступеневу коробку передач.

Та виділяє Mokka наявність крім бензинових версій ще й повністю електричної. Що цікаво вона існує не тільки в теорії на європейських ринках. Її можна купити і в Україні.

В Mokka-e використовується акумуляторна батарея на 50 кВт*год. Вона складається з 216 блоків. Та що дійсно важливо, так це те, що машина має систему підігріву та охолодження батареї. Це допоможе запобігти як перегріву батарей в спекотне літо, що веде до їх передчасної деградації, так і переохолодженню взимку, що викликає зниження ємності батареї.

Електрична Mokka-e має двигун на 136 к.с. (100 кВт). Не абияка потужність. Та при цьому у двигуна крутний момент 260 Нм. Це не просто більше ніж в бензинових версій. Особливість електричних двигунів в тому, що весь момент вони віддають за першої потреби. Їм не потрібен час на розкрутку. Вони видають все і відразу. Тому їзда на «електричці» сприймається як значно динамічніша та спортивна.

Які можливі комплектації?

Бензинова Mokka пропонується в двох комплектаціях. Найдешевшою є Elegance. 100-сильна версія пропонується лише в ній. А от для 130-сильної машини доступні версії як Elegance так і GS Line.

А чим власне відрізняються комплектації? Більш богата комплектація має пакет “Безпека +”. До складу пакету входять:

  • адаптивний круїз-контроль з функцією повної зупинки “Stop&Go”;
  • cистема попередження про зіткнення та екстреного гальмування у міському циклі руху “Active Safety Brake”;
  • cистема утримання в смузі руху “Lane Positionning Assist”;
  • cистема розпізнавання втоми водія.

В оздобленні салону різниця між дешевшою та дорожчою версіями у тому, що в салоні вставки не сірого, а червоного кольору. Також якщо в інтер’єрі комплектації Elegance екран інфорозважальної системи має діагональ 7 дюймів, то в GS Line екран вже 12 дюймів.

Є різниця і в фарах головного світла. Навіть базова версія має повністю світлодіодну оптику. А в дорожчій комплектації Mokka пропонує матричну світлодіодну оптику Matrix LED. Для компактного кросоверу наявність такої технології не аби яка перевага.

Ззовні комплектації Mokka можна розрізнити за колісними дисками. В стандарті Mokka Elegance має 17-дюймові диски сріблястого кольору. А в GS Line  колісні диски – чорні. За доплату на багатшу версію також можна замовити 18-дюймові колеса з червоним декором.

Для Mokka також доступні елементи зовнішньої індивідуалізації. Проте, якщо в топ версії дах має чорний колір, то для простішої Elegance за це треба доплатити. Для електричної версії Mokka-e доступна лише одна комплектація – Ultimate.

Що можна купити?

Ситуація на ринку сьогодні не така як раніше. Замовлення, вибір авто та інше – все змінилось. Чекати кілька місяців замевлене авто? Це можливо. Проте ситуація іноді потребує швидких рішень. В нагоді стане можливість перевірити тут і зараз що є на складі саме сьогодні. Коли я перевіряв востаннє на складі було 50 новеньких Mokka.

Цікаво і те, що не зважаючи на війну Mokka можливо купити в кредит. Дорого це чи дешево – вирішуйте самі. Підрахувати все можна на тій же сторінці, де є вся інформація про модель. Щодо ціни, то зараз (а саме 15/09/2022) ціни на Mokka з бензиновим двигуном від 837 600 до 1 0444 500 грн. А за електричну версію 1 254 600 грн.

Opel MokkaDIT 1.2 (100)DIT 1.2 (130)Mokka-e
Розмір кузову (д/ш/в), мм4151/1791/1534
Колісна база, мм2557
Кліренс, мм189
Об’єм багажнику, л350
ДвигуниБензиновий з безп. впр., турбоЕлектро
Об’єм, см. куб.1199
Потужність, кВт (к.с.)/об. хв.74 (100)/500096 (130)/5500100 (136)
Крутний момент, Нм/об. хв.205230260
Коробка передачмех. 6-ст.авт. 8-ст.
Максимальна швидкість, км/год.188196150
Прискорення 0-100 км/год, с10,69,29,2
Витрати пального, л/100 км4,1-5,65,3-7,4
Запас ходу, км313-324