X

Новий повнопривідний Богдан 3373 як альтернатива ГАЗ-66 (відео)

Корпорация Богдан на протяжении двух лет занимается разработкой полноприводных среднетоннажных автомобилей для потребностей Вооруженных Сил Украины.

Корпорація Богдан на протязі двох років займається розробкою повнопривідних середньотонажних автомобілів для потреб ЗСУ. Одним з напрямів була модернізація автомобілів ГАЗ 66. Від ГАЗ 66 залишалась ходова частина, двигун та КПП – Hyundai HD. Одне з модифікованих шасі використовується в якості базового для виготовлення багатоцільового бронеавтомобіля ОВОД.

Другий та більш перспективний напрям – створення власної моделі на базі агрегатів Hyundai HD72. Двигун – 3,9-літровий турбодизель D4DB відповідає екологічним стандартам Євро 2. Потужність – 130 к. с. Максимальний крутний моент – 380 Нм при 1900 об/хв. В новому автомобілі для потреб армії – мінімальна кількість електронних пристроїв, паливна система з механічним рядним насосом високого

Конструкція повного приводу була розроблена спільно з компанією BS Південна Корея. В механізмі вмикання повного приводу передбачено захист від некоректного перемикання режимів роботи повного приводу (привід на задню вісь, повний привід, повний привід та понижуюча передача)., що в свою чергу підвищує надійність автомобіля. Блокувань диференціалів в даному автомобілі нема.

Нова модель автомобіля на протязі двох років тестувалась в складних дорожніх умовах в Кореї та Індонезії та Ірану. Після успішного завершення тестів на ДП АСЗ №2 було виготовлено тестові зразки автомобіля.

На новому автомобілі використовується двигун з КПП та задній міст Hyundai HD 72.
Вибір базового шасі продиктовано тим, що конструкція автомобіля Hyundai HD якнайкраще підходить для експлуатації в складних дорожніх умовах, не потребує складного технічного обслуговування, та дуже надійне. Показники витрат палива – одні з найкращих у своєму сегменті.

Перші зразки цих автомобілів Hyundai HD успішно експлуатуються з 2006 року. Станом на сьогоднішній день близько 100 автомобілів Hyundai HD успішно, без нарікань експлуатуються в Збройних Силах України.

Деталі кабіни повнопривідного автомобіля – виробництва JAC. Вантажна платформа – власної конструкції. На підприємстві розроблено різні модифікації повнопривідних автомобілів.

Автомобіль долає підйоми до 40 град., брід без підготовки не менше 0.5м. При цьому максимальна швидкість – до 110 км/год.

Це перша модифікація повнопривідного автомобіля. Наступна модифікація – з одинарними задніми колесами та збільшеним кліренсом: у представленій машині він дорівнює 240 мм. Повна маса становить 7,2 т, корисне навантаження шасі – 4,5 т. В розробці модель  повнопривідного автомобіля більшої вантажопідйомності – до 8 т.