X

Як супер-тягачі розвозили у Києві трофейну російську бронетехніку (відео)

Виставка підбитої російської бронетехніки, організована в центрі Києва до Дня Незалежності України, добігла кінця. Знищені бійцями ЗСУ рашисткі танки, САУ, РСЗВ та БТРи настав час прибирати з Хрещатика. Для цього задіяли тягачі-важковози найрізноманітніших марок.

На особливу увагу заслуговують чотиривісні танковози 8х8. Це американський Oshkosh M1070, про який ми вже неодноразово розповідали, а також німецький Rheinmetall HX81. Перший був укомплектований багатовісним напівпричепом Lohr, а другий трейлером Doll із гідравлічно керованими мостами на пневмопідвісці.

Тягач Oshkosh M1070 розрахований на роботу у складі автопоїзда повною масою до 107 т. Він оснащений 5-місною кабіною та 12,06-літровим дизельним двигуном Detroit Diesel 8V-92TA. Останній працює з 5-ступеневою автоматичною коробкою Allison CLT-754 та роздатковою коробкою Oshkosh 55000, і видає 500 к.с. потужності. Споряджена маса тягача – 18,7 т. Максимальна швидкість – 81 км/год.

Машини Rheinmetall HX81 призначені для буксирування напівпричепів вантажопідйомністю до 73 т. Повна маса автопоїзда може досягати 130 т. Сам тягач має довжину 9,15 м і важить також чимало – 27 т. На цю модель може також встановлюватися броньована кабіна від Krauss-Maffe. Тягач укомплектований турбодизелем MAN 2868 V8 (Євро 5), який розвиває 680 «конячок» і працює в парі з 12-ступеневим «автоматом» ZF.

Блищали своєю міццю і кременчуцькі всюдиходи. Так, на Хрещатику можна було побачити відразу два сідельні тягачі КрАЗ-6446 (6х6), зістиковані з напівпричепами-важковозами.

Також для розвезення бронетехніки були задіяні й сідельні тягачі, які активно застосовуються і на «гражданці», у тому числі у будівельному сегменті. Це машини MAN TGX та TGX з колісною формулою 8х4 та 6х4 та двигуном потужністю до 540 к. с. Вони були зчеплені із напівпричепами марки King.

Поруч із ними можна було побачити і тягачі DAF. Один з них – чотиривісний, моделі XF, мав підйомну другу вісь та був спарований з напівпричепом-важковозом Scheuerle, який також мав одну підйомну вісь із чотирьох. Не можна не згадати і красивого капотного “американця” Kenwort моделі T2000.