Чотиривісний всюдихід 8х8 із підручних засобів (відео)
Сьогодні чимало авторемонтних підприємств виживають різними шляхами. Одне з них – ТОВ «Техно-Сервіс» з Омська вирішило не тільки відновлювати колісну та гусеничну техніку, а й скласти що-небудь своє. В результаті з’явився унікальний повнопривідний всюдихід 8х8, донором для якого послужив старенький «Урал-375».
І ось що вийшло. Четвертий, додатковий міст встановили за першим і зробили також керованим. Все це потребувало збільшення колісної бази на 10 см. Двигун встановили ЯМЗ-236 потужністю 180 к.с., коробка передач – 5-ступінчаста, від вантажівки МАЗ. Два передніх мости, якщо непотрібні, можна відключати. Головною перевагою всюдихода 8х8 з Омська є його висока прохідність і ремонтопридатність.
Новоявлений всюдихід може долати підйоми крутизною до 45 градусів. Йому під силу і броди глибиною до 1,2 м, а за умови знятого вентиляторя – і до 2,0 м. Максимальна швидкість руху – 80 км/год., рекомендована – 65 – 70 км/год.
Незвичайний «Урал» (8х8) може перевозити в кузові до 3 т, а загальна вантажопідйомність становить 5 т. Контрольна витрата пального – 25 л на 100 км, хоча на бездоріжжі заявлена витрата – 22 л на годину. Машина комплектується трьома паливними баками (два з них – у кузові) загальною ємністю 600 л. Це дає змогу проїхати без дозаправки ні багато ні мало 2400 км.
На розробку і будівництво супервсюдихода фахівцям ТОВ «Техно-Сервіс» знадобився рівно рік. Машина вже пройшла низку випробувань і готується до серійного виробництва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всюдихідна «Газель» за ціною нового Мерседес S-класу
Показаний на фото і відео перший екземпляр представлений у варіанті «вахтовки» – з кунгом. В останньому можуть розміститися до 10 осіб, причому сидіння можна трансформувати в чотири спальні полиці. Тут встановлено додатковий опалювач і піч «буржуйку».
ТОВ «Техно-Сервіс» також планує освоїти виробництва й інших варіантів свого супервсюдихода. Це може бути сідловий тягач, бензовоз або просто шасі під встановлення спецкузова.