9 травня в Україні відзначається День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На жаль, сьогодні на нашій території розгорнулася нова широкомасштабна війна, яку почала РФ. Збройні Сили України гідно громлять противника. І хочеться вірити, що дуже скоро ми будемо відзначати День перемоги наш фашизмом.
А поки що представляємо кілька фрагментів бойової техніки і ракетного озброєння окупантів, знайдені на місці нещодавніх боїв. Всі вони сьогодні демонструються в Києві, на території Музею історії України у Другій світовій війні.
Почнемо з фрагментів ракети тактичного ракетного комплексу «Точка-У». Саме з такого нещодавно фашисти вдарили по залізничному вокзалу в Краматорську, в результаті чого загинули десятки мирних жителів.
Нагадаємо, що «Точка-У» почала надходити на озброєння ще при «Союзі», в 1989 році. Це досить грізна зброя. Керована ракета має дальність до 120 км. На фото добре видно ґратчасті аеродинамічні рулі. Швидкість її досягає 1100 м/с, тому час польоту на максимальну дальність становить всього трохи більше двох хвилин.
Щодо боєголовки, то вона може бути різних видів. По-перше, осколково-фугасна, що містить 162,5 кг тротилу і 14 500 готових осколків. По-друге, касетна-з 50-ма окремими фрагментами по 1,5 кг тротилу і 316 осколків у кожному. По-третє, з отруйними речовинами – до 65 кг. І по-четверте, найнебезпечнішому, ядерному варіанті – до 100 кілотонн в тротиловому еквіваленті.
“Точка-У” побудована на повнопривідному плаваючому шасі БАЗ-5921 (6х6). Ракетний комплекс масою 18 т може пересуватися по шосе зі швидкістю до 60 км/год, по грунтових дорогах – 40 км/год і по бездоріжжю – 15 км/год.Швидкість на плаву – 8 км/год. Час розгортання з маршу – 16 хвилин. Запас ходу – 650 км.
Поруч в експозиції також можна побачити пенал для транспортування ракети зенітно-ракетного комплексу «Бук-М2», а також паливний бак винищувача-бомбардувальника Су-34.
Трохи далі демонструється і турбіна від двигуна Су-34, а також фрагменти збитого російського вертольота Мі-24.