X

На Old Car Land показали раритетні вантажівки та автобуси (відео)

На ювілейному технічному фестивалі Old Car Land, що проходив 28 – 29 вересня в Києві, на території музею «Колеса Історії», були широко представлені і комерційні автомобілі.

Неподалік центрального входу можна було побачити сідловий тягач КАЗ-608В «Колхіда», відому модель Кутаїського автозаводу. Такі машини випускалися з 1976 до 1989 року і сьогодні вкрай рідко зустрічаються на наших дорогах. Модель комплектувалася бензиновим двигуном V8 від ЗІЛ-130, а на представленому екземплярі встановлений двигун ЗІЛ-375 від машини «Урал». Цього літа ця «Колхіда» поповнила експозицію музею «Колеса Історії».

На фестиваль також приїхав й раритетний самоскид ГАЗ-93Б, який випускався на Одеському автоскладальному заводі з 1956 до 1959 року. При цьому більш рання модель ГАЗ-93 виготовлялася тут ще з 1948-го. Обсяги виробництва вражали – лише одного 1957 року з воріт підприємства вийшло 21 530 таких машин.

Базове шасі ГАЗ-51А для самоскида отримало укорочену на 320 мм раму, тому запасне колесо перенесли з-під кузова на задню стінку кабіни. Самоскидна платформа на ГАЗ-93Б мала корисний об’єм 3,2 м куб. У нашому випадку вона оснащена ще надставними бортами для збільшення місткості. Самоскид має вантажопідйомність 2,25 т. На машині встановлено двигун робочим об’ємом 3,48 л та потужністю 70 к. с. Максимальна швидкість – 70 км/год.

На Old Car Land приїхав й завсідник київських зльотів авторетротехніки – бортовий ЗІЛ-164 на прізвисько «Захар», випущений 65 років тому. Машина вантажопідйомністю 4,5 т оснащена бензиновим двигуном потужністю 115 к. с. На вікні правих дверей можна побачити рекламну наклейку журналу «Автоцентр», яку господар машини дбайливо зберігає вже багато років. Зазначимо, що “Автоцентр” є інформаційним партнером технічного фестивалю Old Car Land.

Дуже яскравим експонатом став американський пікап GMC, виготовлений 1965 року. Такі пропонувалися у численних модифікаціях – вантажопідйомністю від 500 до 1500 кг. Як базовий агрегат застосовувався п’ятилітровий двигун V6, що розвивав 150 «конячок». Сьогодні ця машина рекламує столичну мережу бургерних OG Burger і на фестивалі стала популярною точкою швидкого харчування – пообідати можна було просто у кузові, за спеціальним столиком.

Щодо пасажирського транспорту, то відвідувачі фестивалю могли побачити легендарний двоповерховий автобус, який став символом Лондона – модель Routemaster. Цього року машина відзначає 70-річний ювілей. Автобус збудований на шасі AEC Regent V.

Алюмінієвий кузов каркасного типу виготовлений спеціалізованим ательє Park Royal. Традиційної рами тут немає, передня та задня (пружинна!) підвіска встановлена ​​на підрамниках. Салон розрахований на перевезення 72 пасажирів. По 1968 рік було виготовлено 2875 таких автобусів. Представлений Routemaster був доставлений до Києва ще наприкінці 90-х і сьогодні працює пересувним кафе.

На Old Car Land також були представлені й туристичні автобуси Ikarus 255 та Ikarus 250, які вже не перший рік радують відвідувачів фестивалів.

Тут також демонструвався й нещодавно відреставрований міський автобус ЛіАЗ-677. А поряд із ним експонувався ЛАЗ-695Н, пристосований для роботи на стислому газі, про що свідчать балони із метаном на даху. Зазначимо, що на Львівському автобусному заводі такі машини – ЛАЗ-695НГ виготовлялися з 1985 року. Це був перший радянський серійний автобус із газобалонним обладнанням. Згодом багато машин ЛАЗ-695Н переробляли на газ вже самі власники.

Заслуговує на увагу й універсал підвищеної місткості «Москвич-2901», що випускався з оригінальним кузовом на 5-му Київському авторемонтному заводі з 1994 по 2001 рік.

Біля входу в музей «Колеса Історії» красувалися два мікроавтобуси Volkswagen Transporter T2, що чудово збереглися. Машини були різних років випуску. Вони відрізнялися не лише кольором кузова та матеріалом оббивки салону, а й передньою та задньою світлотехнікою. Зазначимо, що машини Transporter другого покоління випускалися в Німеччині з 1967 до 1979 року. За час збудували 2,14 млн од. Сьогодні на заводі в Ганновері виробляють уже Transporter сьомої генерації.