У Києві відкрито виставку «Європейські поштові автобуси»
Сьогодні, 5 травня, у Києві відкрилася унікальна виставка самобутнього художника-графіка, що працює в стилі шаржа, Віктора Зінченка. Вона називається «Європейські поштові автобуси» та представляє ретроспективний показ поштових автобусів Європи, з 20-х до 60-х років.
Автор представив 65 робіт, на яких зображено цікаві автобуси різноманітних марок, що працювали в поштових службах Австрії, Німеччини (у тому числі окремо землі Саар на кордоні з Францією та Люксембургом), та Швейцарії.
Віктор Зінченко дуже точно передав ключові особливості дизайну того чи іншого автобуса, адже він багато років займається історією автомобілебудування та моделізмом, виготовляючи точні копії автобусів у масштабі 1/87 та 1/43. Серію графічних зображень він уперше представив ще 2004 року, під назвою «Грифон». А надалі з’явилися й інші серії на різні теми: пожежних та медичних автомобілів, автомобілів-кіногероїв та муніципального транспорту. Проте виставка поштових автобусів примітна ще й тим, що на відміну від колишніх своїх чорно-білих робіт, тепер художник уперше представив їх у кольорі, використавши скетч-маркери.
Виставку «Європейські поштові автобуси» буде відкрито з 5 по 29 травня, у музеї-квартирі П. Г. Тичини, по вул. Терещенківська, 5, кв. 1. Як зазначив на відкритті виставки відомий автомобільний історик Володимир Винник, ця вулиця є найавтомобільнішою у Києві.
По-перше, Федір Терещенко був відомим гонщиком. У своєму особняку він готував для змагань автомобілі Austo-Daimler і йому приїжджав допомагати сам Фердинанд Порше. В іншому особняку на цій вулиці, який теж належав родині Терещенків, народився Олексій Сахновський. На жаль, у нас мало хто його знає, проте вся Америка його вшановує як видатного дизайнера. Він свого часу створив автомобіль Сord із кузовом купе, який п’ять років поспіль у Франції отримував Гран-прі на конкурсі елеганції.