X

Як в Англії з’явився виробник оригінальних вантажівок та автобусів

Цього дня, 30 травня 1914 року в Англії було засновано компанію Guy Motors, яка незабаром стала одним із лідерів світового автомобілебудування. Сідні Слейтер Гай, який очолив фірму, почав з розробки та випуску півторатонної вантажівки. Здібний винахідник, він на цій машині вперше в світі застосував підвищувальний ступінь в коробки передач – так званий «овердрайв».

У роки Першої світової підприємство виготовляло озброєння, а з 1920 року знову зайнялося автомобілями. У 1922 році почалося виробництво машин Series J вантажопідйомністю 1,25 т. Цю вдалу конструкцію випускали майже без змін аж до кінця 30-х років.

Протягом кількох років компанія випускала також легкові автомобілі, але від них відмовилася. Натомість у 1924 році виготовили перше шасі для автобусів і надалі цей напрямок приніс компанії великі успіхи.

У 1926 році побачив світ міський капотний автобус із колісною формулою 6х4 – одна з перших в історії машин такого типу. А у вересні наступного року відбулася презентація ще однієї тривісної моделі – вже двоповерхової. Вона була відправлена для роботи до Лондонської транспортної компанії, і через деякий час надійшло замовлення ще на 13 подібних автобусів.

Успішно розвивалося виробництво вантажівок. У 1931 році фірма виготовила два дослідні зразки першого у світі автомобіля з колісною формулою 8х8.

Найважливішим подією історія фірми став 1933 рік. З’явилася капотна двотонна модель Wolf (Вовк) з мотором в 50 к. с., що стала родоначальником цілої гами автомобілів. За нею пішла Vixen («Лисиця») вантажопідйомністю 4,0 т. І через рік – безкапотний Otter («Видра») на 6,0 т. На цих машинах стояв 3,7-літровий двигун 55 к. с.

Такий самий мотор встановили на оригінальний компактний автомобіль-тягач Ant («Мураха») вантажопідйомністю 0,75 т, призначений для армії. А з початком Другої світової окрім цієї машини розгорнувся випуск цивільних «трьохтонок», доопрацьованих для військових потреб.

В 1947 довоєнні безкапотні моделі стали оснащувати дизелями в 53 або 70 к. с. А в 50-ті роки у виробництво увійшли важчі моделі – Warrior («Воїн») на 6,0 – 15 т та Invisible («Невидимий») вантажопідйомністю 20 – 24 т.

В 1961 контрольний пакет акцій фірми Guy придбала компанія Jaguar, яка внесла свої корективи у виробничу програму. А 1968 року, після світової економічної кризи, і сам Jaguar був викуплений – групою British Leyland. Та стала активно модернізувати модельний ряд вантажівок. І зрештою 1979 року марка Guy зникла назавжди.