X

Єдиний у своєму роді Мерседес здали на брухт (відео)

Уникальный транспортер гоночных болидов - Мерседес по прозвищу «Синее чудо» сегодня можно увидеть в заводском музее Mercedes-Benz, правда, только в качестве копии.

На початку 50-х заводська спортивна команда Mercedes-Benz була на піку своєї популярності. У 1952 році її очолив Альфред Нойбауер і робота закипіла з подвоєною силою. В команді вирішили, що для транспортування болідів потрібен спеціальний автомобіль, що швидко доставляє їх до місця проведення перегонів.

У підсумку в 1955 році з’явився незвичайний автомобіль Мерседес з винесеною вперед кабіною і вантажною платформою ззаду. Він дістав назву Rennwagen-Schnelltransporter (транспортер гоночних автомобілів), і мав неофіційне прізвисько «Синє диво» за свій окрас.

Мерседес для перевезення болідів був унікальним. В ньому використовували трубчасту раму X-подібної форми і платформу від купе W188. Колісну базу подовжили до 3,05 м, а загальна довжина автомобіля досягла 6,75 м. Ширина авто становила 2,0 м, а висота була відносно невеликою – 1,7 м по кабіні. Носову частину запозичили від легендарної моделі 180 W120 – першого Мерседес з несним кузовом (з 1953 по 1959 рр. виготовлено 442 тис. таких машин).

У рух Rennwagen-Schnelltransporter приводить рядна «шістка» від відомого купе «крило чайки» 300SL. Трилітровий агрегат в 192 «конячки» розганяв транспортер до 170 км/год. З гоночним болідом за «спиною» максимальна швидкість падала, але ненабагато – лише на 7 км/год, оскыльки повна маса авто не перевищувала 2,1 т.

Однак «Синє диво» послужило гоночній команді недовго. Страшна аварія боліда Mercedes-Benz на перегонах 24 години Ле-Мана в 1955 році, що призвела до десятків жертв, поставила хрест на участі Мерседес в подібних змаганнях. Через деякий час «Синє диво» переїхало в США – тут машина брала участь у рекламній компанії, а потім у 1967, із незрозумілих причин, її здали на брухт.

У 1993 році ентузіасти взялися за відтворення унікального транспортера. Фахівці компанії Mika працювали над машиною 6000 годин або 8 років. Результат перевершив всі очікування – і це при тому, що вся документація на Rennwagen-Schnelltransporter не збереглася, в живих залишилися тільки декілька фотографій. Сьогодні транспортер гоночних болідів Мерседес Rennwagen-Schnelltransporter експонується в заводському музеї Mercedes-Benz в Штутгарті.