Цього дня, рівно 30 років тому, вперше в Україні відкрилася виставка автомобілів Mercedes-Benz. І що цікаво, на ній були представлені машини комерційного типу. Експозиція розмістилася на майдані перед столичним Палацом спорту. Спектр представленої техніки був дуже широким і включав різні типи автомобілів. Фото Леоніда Гоголєва.
Легку розвізну гаму представляли машини сімейств 100D і T1. Так, Mercedes-Benz 100D був у двох варіантах – мікроавтобуса та вантажопасажирського фургону («комбі»), причому у довгобазному виконанні і з високим дахом. Цікаво, що такі автомобілі вироблялися іспанським відділенням фірми, у містечку Віторія: там робоча сила була дешевшою, ніж у Німеччині.
Машина мала дизель OM616, який за робочого об’єму 2,4 л розвивав 76 к. с. Привід здійснювався на передню вісь. Характерними особливостями конструкції були трубчаста лонжеронна рама, незалежна підвіска передніх коліс та дискові гальма. Що ж до моделі T1, то її показали у варіанті мікроавтобуса.
Представником сімейства важких вантажівок на виставці був тривісний бортовий автомобіль Mercedes-Benz SK 2521 (6х4). Повна маса його становила 25 т. На машині стояв турбобізельний двигун V8 моделі OM 422. При робочому об’ємі 14,62 л він розвивав 220 к. с.
На виставці можна було побачити і два сідлові тягачі SK 1838 колісної формули 4х2, один з яких був з високою кабіною Eurocab. Ці машини з тентованими напівпричепами були надані клієнтами – українськими перевізниками. Автомобілі оснащувалися 14,2-літровим мотором V8 OM 422 потужністю 375 к. с.
В експозиції не обійшлося й без автобусів. Міська, 12-метрова модель 0405 мала загальну пасажиромісткість 109 чол. (Місць для сидіння – 44). Рядний 6-циліндровий дизель OM 927H, робочим об’ємом 11,97 л, залежно від комплектації розвивав 204 або 220 к. с. Силовий агрегат був розташований у кормі, під підлогою. Коробка передач була автоматичною, 3-ступеневою, з інтегрованим ретардером.
Інший автобус – туристична модель O 340 розрахований на 57 пасажирів. Він міг і у 44-місцевому виконанні – з туалетом та кухнею. На машині було встановлено турбодизель OM 441 LD з інтеркулером. Цей агрегат V6 розвивав 340 к. с.
На виставці в Києві не обійшлося і без оригінального багатоцільового повнопривідного автомобіля Unimog. Він був представлений у версії U 1600. Споряджена маса складала 4,26 т, а повна – 10 т. Шестициліндровий дизель OM366А робочим об’ємом 5,79 л розвивав потужність 155 к. с. Він працював у парі з 16-ступеневою реверсивною коробкою передач. Коротка колісна база 2650 мм, високий дорожній просвіт 495 мм і колеса великого діаметру з ґрунтозачепами підвищували прохідність автомобіля. Unimog був пристосований для роботи з різним навісним обладнанням, для якого встановили спеціальні гідровиводи спереду та ззаду.
Біля Палацу спорту демонстрували ще одну цікаву машину, яка рекламувала фірмовий сервіс Mercedes-Benz в Україні. Це була досить рідкісна версія джипа сімейства G (Gelendewagen) з кузовом-фургоном армійського типу, пристосована для роботи як ремонтна летучка.
До речі, ще багатьма роками раніше, на виставці «Автосервіс Київ-83» серед моря запчастин та ремонтного обладнання можна було побачити і два комерційні автомобілі Mercedes-Benz: розвізний фургон 608D та контейнеровоз Mercedes-Benz SK 2628 S.