Презентация машины прошла 25 мая, на территории НТУУ «КПИ», в рамках проведения круглого стола «Перспективы развития электроавтобусов в Украине».
Перший український електробус, складений луцьким підприємством «Санрайз», було презентовано ще восени 2014 року. Відтоді розробники удосконалили машину. І сьогодні, 25 травня, в Київ приїхав уже другий екземпляр. В основі його лежить старий автобус «Богдан», однак це не зменшує його заслуг.
Машина активно експлуатується на маршруті в Луцьку вже понад півроку. Щодня вона проїжджає від 150 до 280 км. «Експлуатація цього електробуса допомагає заощадити в день від 750 до 1000 грн, порівняно з дизельним», розповідає керівник проекту Микола Голєв. Один кілометр пробігу дизельного обходиться в 4,96 грн, а електричного – 1,83 грн (якщо заряджати нічний час) і 2,39 грн (денний).
.
Автобус укомплектовано двома асинхронними електродвигунами власної запатентованої конструкції. Вони мають потужність по 60 кВт кожен і термін служби – 40 років. Акумуляторні батареї – літій-іонні – вироблені в Китаї. Їх вистачає на пробіг у 150 км. На зарядку витрачається близько 8 годин.
Луцький електробус показували журналістам на території НТУУ КПІ не просто так. Нещодавно створений консорціум «Електробус України» проводив тут круглий стіл «Перспективи розвитку електроавтобусів в Україні». На ньому було розглянуто вітчизняні наукові розробки і технології для електробусів. Їх зокрема презентували різні кафедри КПІ, а також Інститут електродинаміки НАН України.
Свої розробки запропонувало і львівське НТЦ «Автополіпром». На думку головного конструктора НТЦ «Автополіпром» Станіслава Войтківа, сьогодні Україні потрібен електробус четвертого покоління – низькопідлоговий, місткий. Він має бути модульної конструкції, що прискорить і здешевить створення та виробництво моделей різної довжини.
Для успішного розвитку електробусів в Україні не обійтися без підтримки уряду, а тому учасники круглого столу вирішили підготувати відповідний лист, який можуть розглянути вже на найближчому засіданні Кабміну.
.