Система обучения и профессиональной подготовки водителей в Украине требует перехода на новый уровень, что повысит безопасность грузовых и пассажирских автоперевозок.
У рамках проведення в Україні Тижня безпеки дорожнього руху (16-22 травня 2016 року), у Міністерстві інфраструктури України відбувся круглий стіл на тему «Безпека дорожнього руху на комерційному автомобільному транспорті».
Під час проведення круглого столу міжнародні експерти зазначили, що питання належної підготовки водіїв і менеджерів з автоперевезень, а також періодичне підтвердження їхньої кваліфікації, безперечно, є запорукою підвищення загального рівня безпеки на комерційному транспорті.
Автоперевізники втрачають роботу в Україні
Радник відділу безпеки дорожнього руху Державної інспекції дорожнього транспорту (SRTI) при Міністерстві транспорту і комунікацій Литовської Республіки пані Зіта Ширвинскайте поділилася досвідом Литви у сфері навчання професійних водіїв і менеджерів з автоперевезень (детальніше – на сайті).
Вона детально продемонструвала розподіл функцій між державними органами влади Литви в контексті регламентації питань отримання самого сертифіката професійної компетентності (СПК), додавання коду 95 у водійське посвідчення, розробки навчальних програм і затвердження навчальних центрів, а також розповіла яким чином Литва запровадила положення Директиви 2003/59/ЄС, а також відповіла на запитання учасників круглого столу про її бачення проблем української системи навчання і професійної підготовки водіїв в Україні.
Створено ідеальну вантажівку для далекобійників
У свою чергу пані Ганна Бжезинська-Рибицька, міжнародний експерт у сфері автомобільного транспорту, представила інформацію про функціонування системи сертифікації професійної компетентності в Республіці Польща та розповіла про навчальні центри та Інституті автомобільного транспорту (ІАТ) Республіки Польща (детальніше – на сайті).