X

Як в блекаут приготувати їжу в автомобілі?

Ми звикли, що автомобіль для нас часто є другою домівкою, з огляду на те, скільки часу ми в ньому проводимо. Та в умовах блекаутів, коли нема світла, а часом і опалення автомобіль цілком може стати рятівником та вирішити купу побутових проблем.

Серед жителів великих міст чимала частина проживає у квартирах, які оснащені плитами, що живляться не газом, а електрикою. То ж, коли немає електроживлення, важко щось не тільки приготувати, а навіть підігріти, або просто випити чаю. Встановлення у квартирах портативних туристичних плиток з газовим живленням звичайно ж вихід, але не панацея.

Очевидно, що у машині можна зарядити свій телефон, планшет або павербанк. Та виявляється автомобіль можна перетворити на справжню «польову кухню». Існує маса девайсів, які дозволяють вирішити питання з приготуванням їжі та зробити побут зручнішим.

Чайники та кавоварки

У авто легко зігрітись за допомогою «пічки» та підігріву сидінь. Але забрати це тепло з собою додому ми не можемо. А от за допомогою автомобіля закип’ятити воду у спеціальному електричному чайнику, та наповнити кропом термос – легко. Потім цю гарячу воду можна використовувати як для приготування гарячих напоїв, так і запарювання їжі та сублімованих напівфабрикатів.

Чайники для машини недорогі. За кілька секунд пошуку ми знайшли їх вартістю від 380 грн.

Окремий шик – автомобільні кавоварки. Є моделі, які дозволяють прямо у авто готувати еспресо! То ж русня не зможе позбавити вас задоволення випити філіжанку запашного напою за жодних обставин.

Кавоварки можна придбати за демократичною ціною 500 грн. А для гурманів є італійські кавоварки автомобільного «формату». Вартість таких девайсів сягає 15 000 грн і більше.

Ланч бокси з підігрівом

Особливо прикро, коли дома є готова страва та їсти її доводиться холодною, так як нема на чому розігріти. Та й тут є чим зарадити. Існують такі пристрої, як ланч-бокси із підігрівом. На вигляд це звичайний бокс для їжі. Відмінність лише у тому, що в нього вбудовано нагрівальний елемент. Достатньо приєднати до ного провід та вставити штекер у гніздо «прикурювача» як їжа почне грітись. Зазвичай вони не дуже потужні й нагріють страву градусів до 25-30. Та все ж це значно краще, аніж їсти її холодною.

Вартість таких найпростіших пластикових девайсів від 300 грн. За металеві вироби з кількома відділеннями доведеться заплатити до 1 500 грн.

Автомобільна мікрохвильовка

Ще один варіант розігріти їжу – автомобільна мікрохвильовка! Виявляєтся, є й такі девайси. Вони невеликі, об’ємом 7 л та не надто потужні – 24 Вт. Проте для розігріву однієї порції їжі такої потужності має вистачати. Вартість такого девайсу, орієнтовно, біля 7 000 грн.

Міні мультиварки

І навіть якщо так сталося, що готової їжі нема зовсім, то приготувати її теж можна прямо у авто. Є мультиварки, які розраховані на живлення від 12-вольтової мережі. Зазвичай вони значно менші за традиційні та мають об’єм 1 л. Ці пристрої дозволяють повноцінно готувати їжу. Хоч борщ, хоч основні страви. Вартість автомобільної мультиварки, в залежності від виробника, від 1 000 до 5 000 грн.

Порада від «Автодім Атлант»

Використання різного роду девайсів, які заряджаються від автомобільного роз’єму 12В створює додаткове навантаження на електромережу машини. Будьте уважні, звертайте увагу щоб пристрій, який ви вмикаєте у роз’єм «прикурювача» за споживанням не перевищував силу струму, на яку розрахований запобіжник мережі у вашому авто. Також, перед використанням потужних приладів варто перевірити справність проводки на автосервісі. Інакше може виникнути коротке замикання та навіть загоряння проводки.