Коли ви купуєте зубну щітку на акумуляторі, є впевненість в тому, що ваша ротова порожнина буде перебувати в прекрасному стані. І при цьому, цей чудовий результат, досягається з найменшими зусиллями фізичного характеру. Аналогічна ситуація простежується з покупкою пилососа. Для нас вкрай необхідно, щоб цей предмет побутового призначення, був оснащений двигуном з максимальною потужністю. Знову ж таки ми про це думаємо, бо нам важливий практичний ефект від приладу, який був винайдений в далекому 1901 році. Уже тоді, розумні люди того часу, думали про те, як полегшити наш з вами побут. Окреме їм, за це, спасибі!
Що вже можна говорити, коли відбувається підготовчий етап при виборі автомобіля. З огляду на той факт, наскільки, на сьогоднішній день, є технічно складним транспортний засіб. Це стосується всіх його вузлів і агрегатів. Ну і, в першу чергу, це стосується всіх систем безпеки, які інтегровані в електричну та механічну складову автомобіля. Ми все це ретельно вивчаємо. Читаємо блоги, дивимося відео, запитуємо у друзів. Все це для того, щоб розуміти, що з нами буде відбуватися, в той момент, коли нам загрожуватиме небезпека, викликана будь-якою екстреною дією на дорозі.
І тут окремим блоком, спливає тема вибору автокрісла. Спілкуючись з фахівцями компанії Britax-Römer Україна, які мають колосальний досвід в роботі з батьками, які купують засіб дитячої безпеки, можна зробити недвозначний висновок. Більшість дорослих покупців, які дуже уважно слухають консультанта-фахівця, не хочуть вникати в питання ефективності автокрісла. Практично це відбувається наступним чином. «Ми купуємо крісло для дитини, тому що воно має бути в автомобілі». На питання: «Від яких ризиків захищає цей спеціальний засіб?». Отримуємо таку відповідь: «Ми взагалі не думаємо про погане. З нашим авто нічого не станеться». Безумовно, ми за те, щоб ні з ким і ніколи, не відбувалося на наших дорогах нічого поганого. Але чому, купуючи автокрісло, ми не цікавимося його ефективністю, як у випадку з пилососом?
Ми вважаємо, що нашим прямим обов’язком, є інформаційна місія, в якій ми публікуємо об’єктивні факти і достовірні цифри. Тому сьогодні ми демонструємо цифри, які підтверджують ефективність спеціальних утримуючих засобів, в різних вікових конфігурації, з огляду на основні ризики травматизму. Тому стартуємо, приготуйтеся побачити реальні цифри з фахових документів та наукових доповідей.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).
Офіційна доповідь на тему «Необхідності використання ременів безпеки і дитячих утримуючих систем». (http://www.who.int/roadsafety/projects/manuals/seatbelt/seat_belt_manual_module_1.pdf)
Загальна статистика.
При використанні автокрісел у віці від народження до 4 років – ризик отримання травми знижується на 50%.
При використанні автокрісла в цьому ж віковому періоді, але при постійному положенні «проти ходу руху» – ризик отримання травми знижується на – 80% !!!
У віці від 5 до 9 років, коли дитина фіксується в автокріслі штатним ременем – ризик отримання травми знижується на 52%.
Публікація «Вплив автокрісла, з кріпленням штатного ременя, на зниження травматизму серед дітей при ДТП» в журналі «Journal of the American Medical Association». (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12783914/)
Було проведено дослідження на підставі статистики, отриманої з бази даних ДТП, що сталися в 15 штатах США. Для аналітики були взяті такі цифри: 3616 аварій за участю 4243 дітей. Виходячи з цієї інформації, був отриманий такий висновок:
«У дітей у віці від 4 до 7 років, які зафіксовані в автокріслі штатним ременем, ймовірність отримання травми на 59% нижче, ніж у їхніх однолітків, які зафіксовані штатним ременем без дитячого утримуючого засобу. Перша група дітей мала найменші ознаки пошкодження шиї, живота і хребта. На тлі цього, батьки другої групи дітей, частіше зверталися до медичних установ з явними пошкодженнями згаданих частин тіла».
Дослідження «Ефективність автокрісла в порівнянні з ременями безпеки в питанні зниження дитячої смертності при ДТП». Ресурс: (https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/205063).
В основу даного дослідження були взяті цифри з бази даних NHTSA (National Highway Transportation Safety Administration) і Департаменту системи аналізу смертності США. Група вчених вивела такий результат. «Якщо дитяче автокрісло встановлено в автомобілі без значних помилок, то воно безпосередньо впливає на зменшення, до 28%, ризику смертності дітей у віці від 2 до 6 років.
Аналітична стаття «Оптимальна фіксація в автокріслі знижує травматизм черевної порожнини дітей при ДТП». Дослідження мають уже певний термін давності, але актуальність отриманих цифр не втрачається. (https://journals.lww.com/annalsofsurgery/pages/articleviewer.aspx?year=2004&issue=01000&article=00018&type=abstract).
Необхідні статистичні дані збиралися за період з 1998 року по 2002 рік. Загальна база даних становила 136 734 ДТП за участю 210 926 дітей. Для аналізу використовували 10 927 екстрених подій, в яких брали участь 17 132 дитини, які були зафіксовані в спеціальному утримуючому пристрої. Основний акцент був зроблений на вивченні травматизму органів черевної порожнини. Основний висновок цього дослідження полягає в тому, що діти у віці 4-8 років, які були правильно закріплені в автокріслі, мали мінімальні ушкодження черевної порожнини. Категорія досліджених дітей, піддаються ризику пошкодження в 3 рази менше, ніж діти без спеціальної фіксації в автокріслі.
Європейська доповідь «IMPLICATION OF CHILDREN IN ROAD ACCIDENTS IN FRANCE», яка була опублікована на конференції “Enhanced Safety of Vehicles”, яка проходила у Франції. Основним порядком денним цієї конференції, є ретельне вивчення причин травматизму і смертності дітей на дорогах. Для цієї доповіді використовувалася статистика ДТП за участю 31 636 дітей, чий віковий діапазон становив 0-13 років. Виходячи з цих цифр було отримано наступний результат. Всього 6% дітей, від загальної кількості, не перебували, в момент ДТП, в дитячому автокріслі. Серед цих діточок, на жаль, частка летального кінця склала 22%.
Технології, спрямовані на вдосконалення систем безпеки, рятують велику кількість людських життів. З великим сумом, доводиться констатувати факт, що відбуваються ситуації, в яких ці технології безсилі. Ми не говоримо, що дитина, зафіксована в автокріслі, перебуває в якійсь капсулі, яка на 100% виключає погані наслідки. Ми говоримо про те, що спеціальний засіб захисту для дітей в автомобілі, істотно знижує ризики виникнення травматизму. Не кажучи вже, про найжахливіші наслідки, які взагалі можуть відбутися. І підтвердженням тому, є статистика, наведена вище. А цифри, як то кажуть, річ уперта. Нехай вся ця інформація, ще раз вас переконає в необхідності використання дитячого автокрісла в тих випадках, коли ви перевозите дитину в автомобілі.
Кращу допомогу в виборі автокрісел, готові вам надати фахівці компанії Britax-Römer Україна. Для того, щоб добре орієнтуватися в асортименті висококласних і безпечних автокрісел, переходите за посиланням http://britax-roemer.com.ua/.