
Часті питання про автокрісла
Сьогодні, разом з спеціалістами компанії Britax Romer Україна, ми розглянемо основні питання, які виникають у людей в той час, коли вони вибирають автокрісло для дитини або тільки думають про це. Насправді, це дуже добре, коли у людини є питання. І краще не одне. Тому що, якщо немає питань, то це означає що людині усе зрозуміло аби навпаки нічого не зрозуміло. А в ситуації, коли ви вперше стикаєтесь з вибором автокрісла, казати що все зрозуміло буде звучати певним перебільшенням. І краще задати 10 питань та отримати на них фахову відповідь. Тоді ви впевненні в тому, що саме ви зробили правильний вибір. А не нажаль, не навпаки, коли цей вибір ви перекладаєте розсуд продавця.
Навіщо потрібно автокрісло?
Базове питання, яке виникають у майбутніх або теперішніх батьків. І це звичайне бажання людини отримати відповідь, навіщо все таки воно потрібно. Відповідаємо. Автокрісло – це єдиний безпечний спосіб перевозити дитину в машині. Автокрісло – це скорочена, усім зрозуміла назва цього автомобільного приладдя. А повна його назва звучить так: спеціальна утримуюча система для перевезення дитини в автомобілі. Вони використовуються з народження до зросту 145 см. Крім безпеки – це ще і комфорт, як для малюка так і для батьків. Адже дитині комфортно в ергономічному сидінні, яке розраховане саме під його вік і габарити, а водія нічого не відволікає від дороги. Використання автокрісла забезпечую комплексний прямий та опосередкований захист.
Чи потрібно нам автокрісло, якщо ми їздимо не далеко, в магазин, садок, поліклініку?
Спробуємо коректна перефразувати це питання. Чи потрібно людини, певної професії, одягати захисний костюм коли вона хоче зробити декілька кроків в небезпечне середовище? Однозначно треба, відповідаємо на це питання. Однозначно треба, відповідаємо на питання батьків. Кожен водій знає або повинен знати, що автомобіль – це транспортний засіб підвищеної небезпеки. Це вже, само по собі, підвищує відповідальність власника авто за таких, хто в ньому знаходиться. Особливо виїжджаючи на проїжджу частину ви автоматично стаєте учасником дорожнього руху і навіть якщо ви впевнені в собі, то не можете бути впевнені в інших водіях. Жодні мамині руки не втримають малюка, адже при зіткненні на швидкості 50 км / год, вага дитини збільшується майже в 30 разів. Тому не ризикуйте, навіть коли відстань від точки А до точки Б, становить лише 1 км.
Чому необхідно перевозити дитину в автокріслі так довго (до зросту 145 см). Чи не буде йому там тісно?
Дуже вдале, практичне, правильне питання. Навіть два питання. Якщо задається таке питання, то батьки вже не думають «покупати автокрсіло, чи не покупати». Їх турбує тривалість використання автокрісла. Та то як, дитина в ньому буде почуватися. Отже, даємо відповідь. На кожну вікову групу передбачена своя конструкція автокрісла, яка повністю відповідає габаритам дитини. Тому в будь-якому віці, незалежно від індивідуальної антропометрії, маленькому пасажиру буде комфортно. А наявність росту 145 см, вже дозволяє безпечно кріпити дитину автомобільним ременем без утримуючого пристрою. Плечова і тазова лямки ременя ляжуть правильно і в разі ДТП не завдадуть шкоди животу і шиї дитини. Також слід зазначити, що загальні системи безпеки автомобіля, розраховується насамперед для дорослої людини, найменший зріст якої 150 см. Тому ні в якому разі, вони не захистять вашу дитину.
Чи можу я встановити автокрісло на переднє сидіння?
Статистичні дослідження аварійних ситуацій на дорозі, чітко дають зрозуміти яке місце в автомобілі є самим безпечним для дитини. Таке місце знаходиться на задньому сидінні, яке розташовано по середині. І це очевидно та зрозуміло, тому що воно максимально віддалено від найближчої площини дотику. Саме небезпечне місце, це переднє сидіння. Але, звичайно, є такі ситуації коли мати чи тато самі знаходяться в авто з дитиною, тому зручніше коли дитина буде поруч. Якщо це вкрай необхідно, то така можливість передбачена. Тільки перед цим слід відключити подушку безпеки, якщо така є. Якщо вона спрацює, то може вибити крісло з кріплення або травмувати малюка.
Чи обов’язково в міру росту дитини купувати усі групи автокрісел (0+, 1, 2-3)?
Ми цінуємо будь-яке питання. І хочемо наголосити на тому, що вибір автокрісла дуже схожий, за своїм антропометричним принципом, з покупкою дитячої одежі. Вона має свій розмір, який класифікується за різними показниками, здебільшого це зріст. Також зустрічаються інші показники. І якщо в курці, яку ви купили в минулому році вже замалі рукава, ви йдете в магазин і купуєте нову. Тому логічна послідовність автокрісел побудована за таким же принципом. Група №0+. Зріст 40-83 см. (з народження до 15 міс.). Група №1. Зріст 76-105 см. (з 9 міс до 4 років). Група №2/3. Зріст 105-145 см. (з 4 років до 12 років). Кожна група ідеально підходить під певний вік дитини, що забезпечує їй максимальний захист і комфорт. Але також є і універсальні або комбіновані групи, які охоплюють більш тривалий діапазон використання. Група №0+/1. Зріст 40-105 см. (з народження до 4 років). Група №1/2/3. Зріст 76-145 см. (з 9 місяців до 12 років). Група №0+/1/2/3. Зріст 40-145 см. (з народження до 12 років).
Чи можу я встановити автокрісло в стару машину?
Так. Можна і треба встановлювати автокрісло в автомобіль будь-якого року виробництва. Існує два типи кріплення, на систему IsoFix і автомобільним триточковим ременем безпеки. Перший спосіб раніше мав назву “Semi universal» («на половину універсальний»), тому що кріплення Isofix було запатентовано в 1997 році. Автовиробникам був потрібний певний час, щоб впровадити цей тип кріплення. Другий спосіб мав назву «Universal» («універсальний») і підходить він для всіх машин, обладнаних штатними ременями безпеки. Якщо ваш автомобіль має базову комплектацію, відповідно має триточковий ремінь, то ви можете встановити автокрісло. При умові, що ви маєте автокрісло з відповідним типом кріплення.
У мене троє дітей, чи можу я встановити три крісла на задньому сидінні машини?
Вам дуже пощастило мати трьох дітей. Ми вас з цим поздоровляємо. На ваше питання, однозначної відповіді на жаль, немає. По-перше, слід розуміти про яку вікову групу йде мова. Це можуть бути різні групи. Якщо у вас близнюки, тоді автокрісла будуть однієї вікової групи. 100% потрібно дивитися на габарити машини. Індивідуально підбирати кожне автокрісло окремо, шляхом «примірки» кожного в автомобілі. На практиці спеціалістів компанії Britax–Romer Україна були такі випадки і в деяких з них нам вдавалося допомогти людині.
Автокрісло – це дорого, чи можу я купити альтернативні, більш дешеві, утримуючі пристрої?
Не можна сказати що це складне питання з точки технічної обґрунтованості. Питаня більш складне, з точки зору соціального-економічного становища людини. В любому випадку, ми не перестаємо наголошувати, що: Автокрісло – це єдиний безпечний спосіб перевезення дитини в машині. Автокрісло – це спеціальна утримуюча система захисту дитини. Кожна система має, хоча б два елементи пов’язаних між собою. З точку зору безпеки, чим більше цих елементів тим краще. Якісне та безпечне автокрісло, таке як виробляється під брендом Britax Romer, є підтвердженням існуванню такої системи. Чого, взагалі, не можна сказати про спеціальні засоби псевдо захисту. Такі як:
- бескаркасне автокрісло
- адаптер ременя
- бустер
І якщо останній пристрій ще можна розглянути для використання для дітей зростом від 135 см, то перші два – це просто бутафорія, яка не несе ні комфорту, ні безпеки. І в який немає ніякого натяку, на існування системи захисту. Тому закликаємо, будьте відповідальними в цьому питанні.
Від чого залежить ціна автокрісла? Чому моделі на один і той же віковий діапазон можуть сильно відрізнятися в ціні?
Перше, що впливає на ціну – це метод кріплення. Як правило, крісла, які кріпляться на систему IsoFix коштують дорожче, ніж які призначені для кріплення автомобільним паском. Це цілком виправдано собівартістю матеріалів та систем, які застосовується для виробництва кріплення IsoFix.
Друге – це країна виробник. Це також цілком зрозуміло, тому що оплата праці в європейських країнах, вище ніж в країнах азіатського регіону. Третє – це, яку наукову-технічну базу має виробник, для проведення власних тестів, запровадження новітніх технологій, всебічних досліджень та ін. Чого тільки варті манекени, які «приймають участь» в проведенні краш-тестів. Вартість одного манекена може дорівнювати вартості преміального автомобіля. Безумовно, все це також впливає на остаточну ціну. Четверте – це додаткові опції та елементи комфорту у крісла. Бічний захист, різні запатентовані технології, системи сигналізування вірної установки, підстаканники, динаміки в підголівнику, преміальні тканини і багато іншого.
А ми хочемо нагадати, що найбезпечніші автокрісла для будь-якого віку, обирайте на сайті нашого генерального спонсору http://britax-roemer.com.ua/.