X

У Карпати – на автомобілі. Чи на поїзді?

Як доїхати на гірськолижний курорт «Плай», де оселитися, чим харчуватися і скільки все це коштує.

Карпати в будь-яку пору року мають особливий магнетизм, а взимку і поготів. Наш вибір серед вітчизняних гірськолижних курортів припав саме на «Плай». Критерії оцінки були такими: розвинена інфраструктура, хороші траси і підйомники, дитяча гірка, де можна вперше поставити на лижі маленьку дитину, комфортні номери, хороший сервіс, смачна їжа і відносно невисокі ціни.

З Києва на цей курорт, як і на будь-який інший, можна дістатися на поїзді або автомобілі. Туди ми добиралися залізничним транспортом, назад – автомобільним. Отже, на поїзді Київ-Ужгород ми їхали до станції Сколе в окремому купе відносно комфортно. Від станції Сколе до комплексу «Плай» залишалося подолати відстань у 30 км.

Як водиться, на крихітному вокзалі вибір таксистів цілком достатній. Один із них погодився доставити нас у «Плай» за 300 грн (100 грн за кожні 10 км). Треба віддати належне: дорога була повністю розчищена від снігу та льоду. І хоча навколо лежав сніг заввишки з людський зріст, їхати було дуже комфортно.

Вибір житла

Комплекс «Плай» має кілька готелів: мотель «Плай», готель «Плай», «Карпатська Ружа» і «Поруч». Мотель розташований над самою дорогою і до підйомника пішки йти далеченько. Якщо приїхати на машині – це найкращий варіант за співвідношенням ціна-якість. Там же розміщений і один із ресторанів.

Готель «Поруч» – на самому схилі. А ще точніше – в одному приміщенні з прокатним пунктом спорядження, роздягальнею, громадським харчуванням «Бістро». Готель «Карпатська Ружа» орієнтований на європейський рівень. Тут немає навіть стандартних номерів, тільки номери класу люкс з європейськими цінами (від 2600 грн у низький сезон до 4900 грн у високий сезон). Мабуть, тому ні в готелі, ні в ресторані при ньому постояльців ми не помітили. І нарешті, ми дісталися готелю «Плай», в якому зупинилися. Ціна за двомісний стандартний більш ніж скромний номер – 1300 грн. Готель розташований у самому центрі комплексу. Поруч СПА, дитяча кімната з лабіринтом, ресторан. Під час поселення на ресепшені мила дівчина дуже тактовно відповіла на всі наші запитання.

На стійці серед рекламних проспектів скромно лежало ледь помітне оголошення, що не впадало в очі. Зате з кричущим змістом: в районі, області та на території самого комплексу – епідемія ротавірусної (кишкової) інфекції. На наші запитання щодо безпеки перебування на території комплексу з маленькою дитиною дівчина відповіла, що епідемія була одразу після новорічних свят. Чимало людей захворіло, їх відправили до лікарні. Але весь персонал здав усі необхідні аналізи і тепер у них цілком безпечно. Ми повірили милій дівчині на слово. Спокійно жити нам залишалося три дні…

Харчування

Харчуватися на території комплексу можна в кількох ресторанах. Найближче до траси і підіймачів розташовані ресторан «Полонина» та їдальня «Бістро». Ціни в обох закладах приблизно однакові. Різниця лише в тому, що ресторан «Полонина» працює з ранку до 11 вечора і тут є офіціанти. В «Бістро» і ціни, і кухня дуже схожі, тільки обслуговуєш себе сам, як у їдальні. Працює «Бістро» тільки до п’ятої вечора.

Кухня в усіх закладах національна. Тут не зустрінеш ні фуа-гра, ні форелі, ні шашлику. Зате вареники, пельмені та деруни – в достатку, щоправда, за космічними цінами. У столиці в ресторані фуа-гра коштує дешевше, ніж у «Плаї» річкова смажена рибка. Грибна юшка – 75 грн, український борщ – 55 грн, а звичайний смажений короп – 180 грн. В день на харчування йде близько 700 грн на двох. Ціни на харчування в комплексі «Плай» невиправдано високі, а рівень сервісу залишає багато бажати. Тут немає ні привітних офіціантів, ні чуйних усміхнених барменів. Просто хочеться швидко втамувати голод і скоріше піти на схил.

Катання

А тепер найголовніше, заради чого всі прагнуть приїхати саме сюди. По-перше, це незрівнянна природа. Вся краса зосереджена на вершині схилу. Сюди неодмінно треба піднятися з фотоапаратом і без спорядження. Тут почуваєшся як у казці… Це казкові волохаті ялини, закутані щільними сніговими шубами, блакитне небо і ласкаве сонечко, яскравий чистий блискучий сніг і дивовижні пейзажі. І цією рукотворною красою зимової казки неможливо насититися. І все ж більша частина людей сюди приїжджає покататися на лижах і бордах.

Тут є все, що потрібно: новенькі крісельні підйомники, ратрачені схили, траси різного рівня складності, прокати спорядження і лижна школа. Ціни, як відомо, безпосередньо залежать від сезону: високий, святковий і низький. До речі, всі вихідні дні і церковні свята теж тарифікуються за святковим тарифом.

Прокат спорядження на одну людину коштує 150-250 грн. Скі-пас на цілий день у будні обійдеться в 600 грн, півдня – 300. У вихідний день ціна вища. За годину роботи інструктора потрібно заплатити 400 грн. Інструктори в місцевій лижній школі дуже відповідальні. І дорослим дохідливо все пояснюють, і з дітьми швидко знаходять спільну мову.

До речі, для дітей у «Плаї» передбачено окрему навчальну гірку з дуже зручним «ескалатором» – бебі-ліфтом. Кататися на гірці можуть діти до 10 років абсолютно безкоштовно. А от на санках на території комплексу їздити категорично заборонено. Вечірнього катання на «Плаї» немає. О 5 вечора сідає сонце, зупиняються підйомники і закривається пункт прокату спорядження. Одразу стає дуже холодно і темно. Ввечері територія практично не проглядається. Видно хіба що довколишні готелі і СПА…

Витрати й неприємності

Якщо порахувати необхідний мінімум, який потрібно витратити на проживання, харчування та катання, то на двох вийде приблизно 3500 грн на день. Якщо ввечері після активного зимового катання захочеться удвох сходити в басейн і сауну, то доведеться викласти ще 1200 грн. Сім’я з трьох людей заплатить набагато більше. Тут і напрошується фраза: «А загалом, якщо нічого не купувати, то ціни нормальні…»

Але і це не найнеприємніше. Через три дні нам довелося згадати те оголошення, яке ми прочитали в день заїзду. І не тільки згадати, а й відчути повною мірою всі принади ротавірусної інфекції, з високою температурою і всіма іншими наслідками. Їхати довелося спонтанно. І, як виявилося, ми були не самі: чимало людей справді підхопили цю інфекцію і провели свою відпустку в інфекційній лікарні саме після відпочинку в «Плаї».

Тому висновок напрошується лише один: «Плай» – прекрасний сучасний гірськолижний курорт. Сюди однозначно варто приїжджати кататися. Але необхідно їхати на своєму автомобілі, винаймати житло поблизу, і харчуватися в іншому перевіреному місці. А готелі та заклади громадського харчування «Плаю» обходити стороною.

 

 

Ціни на курорті «Плай» у 2017 році

Послуга (на одну людину)Ціна, грн
двомісний номер “стандарт”
в готелі «Плай»
1300 – 1450
Харчування на день300 – 400
Скі-пас на день600
Прокат спорядження на день150-250
Оренда шкафчика на день30
Відвідування бассейну 1 год120
Абонемент на півдня250
Денний абонемент в сауну350

 

На якому транспорті вигідніше вирушати в Карпати взимку?

Час у дорозі на поїзді від Києва до Сколе становить 11 годин 30 хвилин. Від Сколе до комплексу «Плай» можна добратися на таксі за 40 хвилин і заплатити 300 грн. Загальний час в дорозі приблизно 12 годин.

На автомобілі від Києва до курорту «Плай» доведеться подолати відстань 680 км. Якщо виїжджати рано-вранці, то час у дорозі з короткими зупинками становитиме близько 8 годин. Вартість одного купейного квитка – 250 грн. Квиток на одну людину в спальний вагон коштує набагато дорожче: 600 грн.

А якщо їхати на автомобілі, то на пальне в одну сторону потрібно витратити близько 1400 грн, з розрахунку 8 літрів на 100 км. Щодо комфорту: у поїзді вночі можна поспати і приїхати відпочивши. Але одразу після потяга розпочнеться головний біль зі способом пересування в Карпатах. Таксі, як і приватники в Карпатах, дуже дороге. Ні магазинів, ні аптек на курорті немає ніяких, а це величезний мінус для відпочивальників.

Якщо вирушати зимовою дорогою на автомобілі, потрібно бути одразу готовим до непростої дороги, яка за 8 годин може помінятися десятки разів: від плюсової температури з мокрим снігом і поганою видимістю, до ожеледиці.

Від Києва до Рівного дорога дуже хороша. Ділянка від Рівного до Львова трохи складніша через переважання односмугової дороги. Від Львова до курорту «Плай» починається найскладніша ділянка. На односмуговій звивистій дорозі рух ускладнюється через щільний потік вантажних автомобілів. Відповідно і швидкість тут в рази нижча. З іншого боку, для того щоб на курорті бути мобільним і незалежним, автомобіль просто необхідний.

АвтомобільПотяг
Час у дорозі8 годин11 годин + 40 хвилин

12 годин 10 хв

Вартість в одну сторону1400 грн250 + 300 = 550 грн на одну людину
Комфорт у дорозіДорога важка і напруженаУ дорозі можна відпочити
Комфорт на курортіМобільний, незалежнийБез машини обійтись вкрай складно