X

Як камери контролю швидкості штрафують водіїв — досвід Грузії

Как работают камеры полиции в Грузии, штрафы и прочее по дорожному движению

Засновник каршерінгу в Україні та Грузії Тарас Гетьманський на своїй сторінці в Facebook розповів про те, як у Грузії працює система дорожніх камер, і чому деякі штрафи виписує не поліція. Це дуже цікавий і пізнавальний пост, тому за згодою автора редакція “Автоцентру” вирішила поділитися ним на своєму сайті. Текст наводимо повністю.

Діджиталізація штрафів. Як працюють камери поліції в Грузії, штрафи та інше стосовно дорожнього руху.

Патрульна поліція не ловить вас за перевищення швидкості, їм однаково – гасай. За штрафи через швидкість відповідає електронна система камер.

Грузія починала лише з кількох камер, але зараз вони натикані скрізь.
Що роблять камери?

1. Контроль швидкості – пролетів більше ніж дозволено, отримай штраф.

2. Інтелектуальний контроль швидкості – так, ви ж знаєте де камери, а ще й детектори в машини поставили. Так от, камери розраховують вашу середню швидкість на ділянці від А до В на трасі, якщо обмеження 90 км/год, а середня швидкість між камерами 93 км/год, отже ви перевищували десь швидкість. Отримай штраф.

3. Камера стежить за розмовою мобільним телефоном. У тебе телефон біля вуха – отримай штраф з фото. Це з’явилося в останні 12 місяців.

4. Камера робить знімки на перехрестях, коли ви заїхали за стоп-лінію. Саме так часто порушують і в Україні. Лови штраф.

5. Камера фотографує, чи пристебнуті ви і пасажир, ременем безпеки. Ні? Отримай штраф. Теж введено в останні 12 місяців.

Читайте також:
Відсьогодні поліцейські повинні розмовляти лише українською мовою

Усі штрафи діджиталізовані.

1. Ви отримуєте смс (власник) про штраф, іноді з затримкою, але найчастіше – практично миттєво.

2. Ви можете побачити ваш штраф на офіційному сайті поліції. Все, що потрібно, – ввести дані # авто і свідоцтва про реєстрацію, якщо штраф на власника. Або дані водійського посвідчення, якщо штраф на водія.

3. Старі добрі листи також приходять.

Ну і знижки, звісно. Раніше оплатив – більша знижка. Не сплатив, штраф подвоївся, потім потроївся, потім почетверився і…..

Ти турист і тобі однаково? Та годі. Був такий один. Три роки тому заробив штраф і полетів. Приїхав знову. А оскільки штраф вже зріс десь вдесятеро, суд через шість місяців заочно ухвалив рішення про позбавлення водія права на керування. Так, іноземного водія. Але водій цього не знає. І от, їхав герой дорогою, зупинив патруль. Патруль у комп’ютері перевірив інформацію, а у нього заочне позбавлення. Машину – на штрафмайданчик, на нього – штраф за керування без водійського. Підсумок?

Оплата старого десятикратного штрафу, нового, штрафмайданчик, евакуатор. Не хочеш платити? З Грузії ні ногою!

Читайте також:
Чи може поліція штрафувати за відсутність бризковиків