
«Автоспідвей» приходить у Київ
Йдеться про класичні трекові перегони, які у своїй зимовій версії добре знайомі вболівальникам автоспорту. Однак на відміну від зимового «іподрому», літні трекові перегони куди динамічніші. Причина цього полягає не тільки в набагато більшій швидкості, а й у довжині кола. Якщо іподром має майже півтора кілометра, то в «автоспідвеї» використовуються мотоциклетні треки, що означає – коло лише 400 метрів і 1,6 кілометра дистанції перегонів.
Тому кожен заїзд, триває лише 4 кола, не дає занудьгувати глядачеві – в «автоспідвеї» пілоти не так «розтягуються», часто борючись від старту до фінішу. Традиційно в кожному заїзді стартують по чотири машини і ось тут криється ще одна особливість київських перегонів.
Вони стануть 2-м етапом Чемпіонату України з трекових перегонів серед команд. Це означає, що на відміну від індивідуального змагання, в цьому випадку між собою борються команди, що складаються з пар. Це виливається в справжню командну тактику, коли, приміром, провідний пілот може стримувати суперника, щоб дати можливість своєму напарникові випередити його.
Зазвичай такі парні перегони наповнені куди більшою кількістю подій, боротьби і обгонів ніж в індивідуальних змаганнях. Більше того, в «автоспідвеї» обгін часто супроводжується контактною боротьбою, яка в трекових перегонах дозволена і не є рідкістю. Правила тут забороняють лише грубе виштовхування суперника з траси, удар ззаду автомобіля, а також у водійські двері.
Не можна не сказати, що в дисципліні «автоспідвей», вельми популярної на початку 2000-х років в Україні, спостерігалася перерва у понад 5 років. Літні трекові перегони відроджуються на наших очах і поки що не можуть похвалитися великим наповненням, особливо з урахуванням того, що традиційно сильні луцькі пілоти ще не «влилися» в новий струмінь.
Хоч там як, але на 2-й етап у Київ приїдуть щонайменше чотири пари пілотів, а, можливо й 5, і переважно представлять Рівне, яке за правом вважається колискою українського «автоспідвея». На них і на глядачів чекатимуть 12 коротких динамічних заїздів. (За умови п’яти пар, заїздів буде 15). За перше місце нараховується три бали, за друге – два і за третє – один.
Старт перегонів буде дано о 14.00, а за дві години ми дізнаємося назву найсильнішої команди. Вхід на мототрек для дітей до 13 років включно безкоштовний, а для дорослих він становитиме 30 грн. Однак з урахуванням боротьби, часто контактної, «автоспідвей» рідко кого залишає байдужим. Ну а для тих, хто не зможе приїхати на трасу, відбуватиметься пряма трансляція всього змагання, яку можна буде знайти на Youtube.
Відео-анонс