В Сильверстоуне Renault Sport Formula One Team заработала немало очков, несмотря на то, что трасса не очень подходит характеристикам нашего болида. Отличное пилотирование Нико Хюлькенберга позволило ему финишировать на шестом месте, Карлос Сайнс отлично стартовал и боролся за очки, но лишился этой возможности в результате гоночного инцидента. С позитивным настроем Renault Sport Formula One Team прибыла в немецкий Хоккенхайм, где уже в этот уик-энд пройдет Гран При Германии.
Кажуть, Хоккенхайм відомий в світі завдяки сигарам, спаржі та автодрому. Коли на початку 30-х років XX століття молодий хронометрист Ернст Христ виступив з ініціативою будівництва гоночної траси в рідному місті, ніхто не підозрював, наскільки серйозними виявляться наслідки. 1 грудня 1931 року за підтримки місцевих чиновників був відкритий міський автоклуб, за три тижні підготували проект – і в кінці березня почалося будівництво. Перша гонка пройшла вже 29 травня 1932 року.
Після війни трасу відновили, але на початку 60-х у зв’язку з прокладанням важливих автомагістралей була потрібна реконструкція. Проект розробив все той же Христ, після переговорів з федеральним і місцевим урядом вдалося знайти фінансування, і 22 травня 1966 року новий Хоккенхаймринг був відкритий міністром з транспорту ФРН. У серпні 1970 року більше ста тисяч глядачів спостерігали за ходом першої гонки Formula-1, яку виграв Йохен Ріндт на Lotus 72C.
Автодроми в Хоккенхаймі і Нюрбургринзі по черзі приймали національний Гран Прі, поки в 2015 фінансові проблеми не завадили проведенню етапу на Нюрбургринзі. Берні Екклстоун піти на поступки не захотів, так що Німеччина на час залишилася без Гран Прі. З економічних міркувань в Хоккенхаймі не готові приймати Гран Прі щороку, в цьому році Formulа-1 повернеться в Німеччину, а в наступному сезоні німецького етапу знову не буде. Однак можна з упевненістю сказати, що дворічна пауза лише приверне увагу глядачів ще більше.
На інтерес організаторам німецького етапу скаржитися не доводиться: гонка в Хоккенхаймі припала на чи не найбільш важливий період чемпіонату. Напружений бій між німцем Себастьяном Феттелем і виступаючим за німецьку команду Mercedes Льюїсом Хемілтоном – в самому розпалі.
Колись траса в Хоккенхаймі кидала серйозний виклик моторам машин Formula 1: максимальна швидкість тут навіть перевищувала ту, якої вони досягали в Монце. Але після реконструкції 2002 року характер траси радикально змінився, і сьогодні це стандартний автодром, де середня швидкість на колі не перевищує 200 км/год. Особливої переваги ні у кого з претендентів на високі місця тут не буде.
Хоккенхаймринг – це 67 кіл по 4,574 км, в сумі 306,458 км. На трасі 17 поворотів. Аеродинаміка налаштовується на середній/високий рівень притискної сили. Максимальна швидкість – 340 км/год з DRS і 330 км/год без неї. З повністю натиснутою педаллю газу гонщики проїжджають 65% дистанції кола (середнє значення).
Зони гальмування займають 15% дистанції кола: всього їх п’ять, з них три – жорсткі. Знос гальм – високий. Час, необхідний для піт-стопа – 16,8 секунд, що дуже мало.
Сіріль Абітбуль, керуючий директор Renault Sport Cars:
«Гран Прі Німеччини пройде після складного періоду з трьох гонок поспіль, в ході якого наші можливості пройшли серйозну перевірку. Ми завершили цей період, зберігши четверте місце в Кубку конструкторів, але воно не відображає тих тривожних сигналів, які ми отримали на недавніх гонках. Ми добре розуміємо, що боротьба за цю позицію простою не буде і продовжиться в другій половині сезону.
Для Ніко гонка в Німеччині буде домашньою, і після Сільверстоуна він відправляється в Хоккенхайм з впевненим настроєм. Наступні два Гран Прі пройдуть на трасах, які більше підходять характеристикам нашої машини, але команда розуміє: щоб домогтися високих результатів, треба провести уїк-енд ідеально. Нам доведеться попрацювати, якщо ми хочемо залишитися на 4-й позиції попереду суперників по середній групі команд».
ЦІКАВІ ФАКТИ
- За кількістю перемог на цій трасі лідирує Фернандо Алонсо, який перемагав тут тричі.
- Рекорд траси в гонці – 1:13,780 – належить Кімі Райкконену і був показаний в 2004 році. Тоді ж в кваліфікації Міхаель Шумахер встановив абсолютний рекорд траси – 1:13,306.
- Перед другим поворотом траси на відрізку в 128 метрів пілоти скинуть швидкість на 196 км/год. Зусилля на педалі гальма складе 133 кг, перевантаження досягнуть 4,4 g, на гальмуванні вивільниться енергія, еквівалентна 2342 кВт.
Про групу Renault
Група Renault виробляє автомобілі з 1898 р. Сьогодні це транснаціональна група, яка об’єднує кілька марок, яка продала майже 3,76 млн автомобілів в 134 країнах в 2017 р. Група має 36 виробничих майданчиків, 12 700 точок продажів і більше 180 000 співробітників. Для того, щоб відповідати серйозним технологічним вимогам майбутнього і продовжувати свою стратегію прибуткового зростання, Група зосереджується на міжнародному зростанні і забезпеченні взаємодоповнюваності п’яти своїх марок (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine і LADA), розвитку електричного транспорту та співробітництву з Nissan і Mitsubishi . Повернувшись в Formula-1 зі своєю заводською командою і активно беручи участь в Formula-E, Renault демонструє, що вважає автоспорт важливим фактором розвитку інновацій та розширення пізнаваності марки.