
Дві «бронзи» ETCC з «Зеленого пекла» приїхали в Україну!
Напевно, для фанатів автоспорту це словосполучення малює в уяві картинки страшної аварії Нікі Лауди 1976-го року, або неймовірні масові старти трьох сотень машин у легендарних «24 годинах Нюрбургрінгу», або машин, що мчать, але не просто між двома металевими відбійниками, а польоти на трамплінах «Північної петлі»…
З минулого року до «Зеленого пекла» приєднався Турінговий чемпіонат світу WTCC, ставши суботніми перегонами підтримки перед знаменитим добовим марафоном «24 години Нюрбургрінгу». Цього разу організатори пішли далі – вони об’єднали етап Кузовного Кубка Європи ETCC зі світовою першістю.
Отже, замість звичних 50 бойових кілометрів, на учасників ETCC чекали три 25-кілометрових кола, з усіма 22 кілометрами знаменитої «Північної петлі», які в 60-ті роки трикратний чемпіон світу у «Формулі-1» Джекі Стюарт охрестив «Зеленим пеклом».Відтоді в 70-х, на трасі з’явилися металеві відбійники, однак від полотна, їх відділяє лише невелика трав’яна смужка – тут, як і раніше, практично відсутні зони безпеки, тому будь-яка помилка на більшості зі 164 (!) поворотів цієї траси зазвичай призводить до серйозної аварії.
Тільки за офіційною статистикою тут загинули майже 70 пілотів, а за неофіційною – в рамках популярних трек-днів за рік на «Північній петлі» гине близько 10 осіб.
Аварії, зокрема й серйозні, сталися і цього вікенду. Щоправда, в WTCC і старшому заліку ETCC S2000 їх причиною стали проколи покришок, що не витримували навантаження на швидкісних поворотах, збільшення дистанції перегонів, а також характерні архаїчні поребрики…
Найрезонанснішою стала аварія на прямій після проколу лідера перегонів Тьяго Монтейро, у якого влетів Іван Мюллер, що наступав першому на п’яти. В рамках ETCC також сталося кілька аварій, в які, зокрема, вже на стадії кваліфікації потрапили і дві пілотесси з класу S1600: одна з лідерів цього заліку Ульріке Краффт і українка Ксенія Нікс. (Обидві виступають за німецьку команду Ravenol Motorsport).
На щастя, харків’янка не постраждала, чого не скажеш про її Ford Fiesta, що пошкодив каркас безпеки. А от німкеню терміново відправили в лікарню зі струсом мозку…
Набагато вдаліше закінчився візит до «Зеленого пекла» двох пілотів української команди Master KR racing Павла Копильця і Сергія Кравця. Для Сергія цей візит на «Північну петлю» в гоночному режимі став другим.
А от Павло вперше стартував на цій легендарній трасі, ознайомившись з нею трохи раніше на цивільній машині. Нагадаємо, що обидва пілоти є новачками в кільцевих перегонах, однак з урахуванням специфіки цієї траси, яку просто неможливо запам’ятати, чималий ралійний досвід Копильця був йому на руку.
У кваліфікації напарників розділили лише 0,6 секунди. Вони показали 4-й і 5-й час, поступившись чемпіону ETCC Нікласу Мякшину і двом пілотам, що виступали на куди прогресивніших Peugeot 207 Sport. Причому одним із них став дебютант у ETCC Давид Грісснер – чемпіон ADAC Procar, що має чималий досвід виступів на «Північній петлі».
На старті перших перегонів Мякшин забарився, а Сергій зробив чудовий прорив і мало не вийшов із п’ятого місця в лідери! Шкода, але Мякшин, що переміг цього року в трьох із чотирьох перегонів, не захотів поступатися, що призвело до зіткнення. Більше того, після контакту Ніклас ледве не вибив Копильца, якому щоб ухилитися довелося здійснити 180-градусний поворот у зоні безпеки…
На жаль, але з серйозно пошкодженим рульовим і підвіскою Кравець, як і Мякшин, сходить. Незважаючи на те, що суддівство не ухвалювало ніяких рішень щодо зіткнення, Сергій вирішив вибачитися. Однак чемпіон після своїх відвертих випадів у бік українця на піт-лейні не вибачень не прийняв… В цей самий час Копилець кинувся наздоганяти суперників.
Наздогнати двох набагато досвідченіших пілотів на Peugeot було вже просто неможливо. Однак Павло випередив Даніеля Нірманна, відірвавшись від нього більше ніж на хвилину, закінчивши перегони на третьому місці. Якщо переможцю Грісснеру на 75 бойових кілометрів Копилець поступився 25 секундами, то від його напарника Андреаса Рінке, українця відділили лише 7 секунд…
Найцікавіше, що Грісснера не допустили на старт других перегонів – за офіційною версією через рівень гучності його автомобіля…
Зусиллями механіків Master KR racing машина Кравця була відремонтована і готова до бою. Стартувавши з останнього місця, Сергій доволі швидко розправився з Нірманном, проте за коло до фінішу у нього виникли проблеми з паливною системою. Незважаючи на це українець зміг закінчити перегони попереду суперника, ставши 4-м.
А от для Копильця другі перегони видалися по-справжньому бойовими. З перших поворотів він зійшовся в боротьбі з Рінке, причому йшлося про першу позицію. Щоправда, незабаром їх обох випередив Мякшин, пішовши в півхвилинний відрив і знову довівши свій чемпіонський статус… Проте друга позиція неодноразово переходила з рук у руки і вже була остаточно закріплена за Копильцем. На жаль, але на останньому колі Павло все-таки помилився, пустивши Рінке вперед.
Українець зміг повернутися на трасу і практично наздогнати суперника, проте перегони закінчилися раніше, а від другого місця пілота Master KR racing відділили менше ніж дві секунди…
Хоч би там як, з урахуванням двох третіх місць, візит Павла в «Зелене пекло», та ще й вперше в житті, ніяк не назвеш невдалим.
З повагою прес-служба Master KR racing
Фото ETCC