Избежать ответственности или рассчитывать на смягчение наказания нарушителям не удастся
Із 17 березня в Україні набуває чинності закон про відповідальність за порушення ПДР, підписаний Володимиром Зеленським 11 березня. Серед іншого, цей документ передбачає посилення покарання для водіїв за п’яне водіння. Адже саме цей вид порушення ПДР найчастіше призводить до смертельних аварій.
Як стверджує заступник глави МВС Антон Геращенко, набуття чинності цього закону дасть змогу скоротити кількість п’яних водіїв на дорогах України і зменшити кількість жертв щонайменше на 10-15%. Крім того, він зазначив, що вводиться новий підхід до позбавлення водійських прав. Якщо раніше під час повторного порушення одне покарання замінювало інше, то тепер терміни позбавлення прав підсумовуватимуться. Також не варто забувати про те, що сума штрафу зросла, і тепер за керування авто в нетверезому стані водієві загрожує стягнення в розмірі 17 000 грн, за повторного порушення протягом року – 34 000 грн. Третій інцидент призведе до позбавлення прав терміном до 10 років і штрафу в 51 000 грн.
“Я дуже вдячний всім депутатам Верховної Ради, які підтримали цей закон. Ми сподіваємося, що він дасть змогу зменшити кількість загиблих на дорогах країни. Нагадаю, за минулий рік на дорогах України загинуло 3554 людини і були затримані 129 000 водіїв у стані алкогольного сп’яніння. Понад 9000 водіїв сіли за кермо повторно в стані алкогольного сп’яніння, а ще 5000 — втретє. Ми сподіваємося, що смертність у ДТП зменшиться тільки за цей рік на 10-15%”, — акцентував Геращенко.
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький зазначив, що уникнути відповідальності за керування автомобілем у стані сп’яніння порушникам не вдасться, особливо якщо з їхньої вини сталася ДТП, в якій травмувалися або загинули люди. Адже тепер, крім штрафу і позбавлення прав, передбачено обмеження волі на різні терміни. При цьому на пом’якшення покарання сподіватися не варто, оскільки норма закону виключає таку можливість.