X

Податки знижено! Чи варто привозити легковик з Європи?

С 1 августа 2016 года вступил в силу Закон, снижающий размер акцизов на ввоз подержанных автомобилей в Украину. Можно отправляться за б/у автомобилем в Европу. Но стоит ли?

Згідно із Законом «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» №1389-19, він набуває чинності з першого числа наступного за місяцем його підписання. А оскільки президент поставив свій підпис під законом у липні, то першим днем дії документа стало 1 серпня 2016 року.

Отже, з цього дня ставки акцизного податку на низку автомобілів з Європи знижуються до рівня ставок на нові. А це в кілька разів менше за колишні. Щоправда, не на всі старі автомобілі, а тільки на ті, які складені після 1 січня 2010 року.

Закон діє півтора року – до 31.12.2018. Завозити автомобілі за зниженими ставками можуть тільки громадяни України для себе, причому не частіше ніж один раз на рік. Більше того, протягом року після купівлі вони не мають права його продати. Вірніше, можуть, але після сплати акцизу за старими ставками. Ще один нюанс – машину не має бути ввезено з країни-агресора або з окупованих територій, а також складено там.

Щоб дізнатися, чи вигідно привезти автомобіль в Україну з-за кордону, треба виконати кілька операцій:

1. Дізнатися ціну в Україні

По-перше, дізнатися вартість автомобіля, який ви хочете придбати, в Україні. Для цього треба обрати потрібний вам автомобіль на сайті оголошень avtobazar.ua.

2. Дізнатися ціну за кордоном

Далі, шукаєте той самий автомобіль на одному з закордонних сайтів. У Німеччині найпопулярніший mobile.de (є версія російською мовою), європейський ринок загалом – autoscout24.de (є версія українською і російською), в Польщі – «Отомото» (тільки польською, але ця мова загалом є зрозумілою українцям). «Мекка» дешевих, але не завжди якісних автомобілів Литва не може похвалитися одним великим сайтом – тут угоди відбуваються переважно на авторинках. Сайт www.autobonus.lt – один із найбільших.

Не забувайте, що автомобіль має бути складений не раніше 2010 року і відповідати вимогам не нижче за Євро-5. Також можна глянути на білоруський сайт «АвтоМалиновка» cars.av.by. Але пам’ятайте, що автомобілі походженням з країни – окупанта розмитнюються за повною програмою. А сьогодні це не тільки ВАЗи, а й багато моделей Renault, Nissan. Hyundai, Kia, Volkswagen тощо.

3. Розрахувати вартість автомобіля

Щоб дізнатися, скільки коштуватиме автомобіль, пригнаний з-за кордону, в Україні, треба розрахувати всі платежі, які треба заплатити державі для реєстрації ТЗ в нашій країні (так зване «розмитнення»). Для цього варто скористатися «калькулятором розмитнення» на сайті «Автоцентру». До отриманої вартості треба додати витрати на дорогу (проїзд, віза, проживання, харчування, непередбачені витрати). Сума цих платежів буде повною ціною автомобіля, пригнаного з-за кордону.

4. Порівняти ціни і зробити вибір

Після того, як ви дізналися вартість автомобіля, привезеного з-за кордону і порівняли його з ціною в Україні на сайті «Автобазар», робіть вибір. Якщо ціна в Україні істотно вища, вирушайте в дорогу! Депутати незабаром можуть посилити критерії для тих, хто бажає ввезти автомобіль, так що відкладати рішення «на потім» не варто!