X

Як в Україні зміняться іспити і формат водійського посвідчення

Все предложенные изменения довольно конструктивные, но вот смогут ли их реализовать в соответствии с текущим законодательством, пока неизвестно

Українським автомобілістам нудьгувати не доводиться, адже за останні два роки в законодавство було внесено так багато нововведень, що тільки встигай запам’ятовувати і слідувати. Більшість інновацій спрямовані на спрощення вирішення низки питань. Зокрема, були створені електронні сервіси, переглянуто видавання водійських прав і варіанти оплати штрафів за порушення ПДР. Однак, як з’ясувалося, це не межа.

Міністерство внутрішніх справ України зареєструвало новий проект закону “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Він містить низку пунктів, які стосуються зміни порядку складання іспитів на отримання водійського посвідчення, а саме збільшення терміну між теоретичним і практичним іспитом з трьох місяців до двох років. На думку експертів, це дасть змогу водіям краще освоїти практику і поліпшити свої навички. Також буде змінено сам механізм складання іспитів. Залежно від категорії посвідчення, він проходитиме або виключно на спеціальному майданчику, або навпаки, тільки на міських дорогах. Передбачено і змішаний тип. У разі складання іспиту на автомобілі з АКПП — це буде внесено в посвідчення.

Наступні зміни стосуватимуться оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу. Цей процес мають намір зробити електронним. Здійснити його можна буде через сервіс “Електронний кабінет водія”. За словами розробників проекту, це стало можливим завдяки масштабній діджиталізації, яка з кожним днем охоплює дедалі більше галузей. Був порушений і ще один спектр, пов’язаний зі здоров’ям водія. Якщо  автомобіліст має проблеми зі слухом або зором, то в посвідченні зазначатимуть, що він повинен користуватися окулярами, контактними лінзами, пов’язкою на очі або слуховим апаратом. Відповідна позначка буде і в тому разі, якщо у водія проблеми з опорно-руховим апаратом і він мусить носити протез.

Читайте також:
У МВС розповіли, як отримати міжнародне водійське посвідчення

Є і перелік обмежень, які будуть прописані в правах, для певних категорій водіїв. Наприклад, в посвідчення вноситимуть позначку, якщо водієві можна керувати автомобілем тільки в денні години, в певному радіусі від дому, без пасажирів або без причепа. Також обумовлено кілька заборон, серед яких – обмеження щодо швидкості, виїзд на автомагістралі або керування транспортним засобом без алкозамка.

Так, нововведень багато, але чи буде їх ухвалено і в якому обсязі, поки що невідомо. До того ж, за словами заступника голови Координаційної ради загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху Володимира Караваєва, у чиновників немає таких законодавчих норм, щоб реалізувати всі зміни. Крім того, висуваючи такі пропозиції, вони виходять за рамки своїх повноважень.