X

Законна ли принудительная эвакуация автомобилей?

Предлагаем всем желающим ознакомиться с текстом приказа, на основании которого проводится эвакуация транспортных средств, припаркованных с нарушением ПДД.

Предлагаем всем желающим ознакомиться с текстом приказа, на основании которого проводится эвакуация транспортных средств, припаркованных с нарушением ПДД. Особое внимание рекомендуем обратить на пункт 2.12 данного документа.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТУ
ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ
КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)

МВС УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ
В МІСТІ КИЄВІ
НАКАЗ
м. Київ
16.07.2008
Про затвердження Порядку взаємодії між Головним управлінням МВС України в місті Києві та Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації щодо припинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів
Відповідно до статей 260, 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 10, пунктів 7 та 21 статті 11 Закону України «Про міліцію», підпунктів 9 та 14 пункту 5 Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 341, рішення Київської міської ради від 15 березня 2007 року № 261/922

НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії між Головним управлінням МВС України в місті Києві та Головним управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо припинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів (додається).

2. УДАІ ГУМВС України в місті Києві створити постійно діючі групи у складі полку дорожньо-патрульної служби і районних відділів ДАІ ГУМВС України в місті Києві для забезпечення роботи по виконанню цього наказу.

3. Комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтранспарксервіс» та УДАТ ГУМВС України в місті Києві:
3.1. Довести до особового складу УДАІ ГУМВС України в місті Києві та працівників КП «Київтранспарксервіс» Порядок взаємодії між Головним управлінням МВС України в місті Києві та Головним управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо припинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів, та організувати роботу по детальному її вивченню з прийняттям відповідного заліку.
3.2. Провести через засоби масової інформації широку роз’яснювальну роботу серед мешканців та гостей міста Києва щодо змісту Порядку.
3.3. Організувати функціонування інформаційно-диспетчерського пункту для надання необхідної інформації та допомоги учасникам дорожнього руху.
3.4. Обладнати для працівників ДАІ робочі місця в приміщеннях на спеціально обладнаних майданчиках для оперативного оформлення адміністративних матеріалів відносно водіїв, транспортні засоби яких затримано та доставлено.
4. Комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтранспарксервіс» (Поліщук О.М.):
4.1. Для забезпечення виконання нього наказу створити у складі КП «Київтранспарксервіс» постійно діючі мобільні групи та забезпечити їх необхідними матеріально-технічними засобами.
4.2. При необхідності додатково створити на спеціально обладнаних майданчиках належні умови для прийому, зберігання та видачі власникам затриманих транспортних засобів.

5. Наказ Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головного управління МВС України в місті Києві від 18 грудня 2007 року № 83/167 визнати таким, що тратив чинність.

6. Наказ довести до особового складу УДАІ ГУ МВС України в місті Києві, працівників Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунального підприємства «Київтранспарксервіс».

7. Контроль за виконанням нього наказу покласти на Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головне управління МВС України в місті Києві в частині, що їх стосується.

8. Наказ у встановленому порядку зареєструвати в Головному управлінні юстиції у місті Києві.

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві від 16 липня 2008 року № 41/104.
ПОРЯДОК взаємодії між Головним управлінням МВС України в м. Києві та Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо припинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів

І. Загальні положення.
1.1. Цей акт визначає порядок затримання транспортних засобів у разі порушень водіями правил зупинки і стоянки, якщо це загрожує безпеці дорожнього руху або безпеці громадян, і взаємодії Головного управлінням МВС України в місті Києві та Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо припинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів (далі — Порядок).

1.2. Відповідно до статті 10 Закону України «Про міліцію» серед основних обов’язків міліції є забезпечення безпеки громадян, припинення адміністративних правопорушень, вжиття в межах своєї компетенції заходів до їх усунення.

1.3. З метою забезпечення виконання зазначених обов’язків, згідно з пунктом 21 статті 11 Закону України «Про міліцію» міліції надається право затримувати і доставляти у встановленому порядку транспортні засоби для тимчасового зберігання на спеціальних майданчиках чи стоянках.

2. Підстави та порядок затримання транспортного засобу та переміщення його на спеціально обладнані майданчики.
2.1. У разі виявлення випадків залишення водієм транспортного засобу на вулично-шляховій мережі з порушенням встановлених правил зупинки і стоянки, якщо це загрожує безпеці дорожнього руку або безпеці громадян, працівник Державтоінспекції (далі — працівник ДАІ) затримує транспортні засоби для доставлення і тимчасового зберігання на спеціальних майданчиках чи стоянках, якщо іншим чином не можна припинити адміністративне правопорушення.
2.2. Працівник ДАІ через чергового по УДАТ або інформаційно-диспетчерську службу викликає мобільну групу з автомобілем-евакуатором.
2.3. В присутності двох понятих і працівника КП «Київтранспарксервіс», якому передасться транспортний засіб для доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, працівник ДАІ складає протокол огляду і затримання транспортного засобу у 3-х примірниках (додаток № 1), який містить такі відомості:
дату, час, місце порушення і підстави для огляду, затримання та доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;
посаду, місце роботи, прізвище, ім’я, по батькові та підпис особи, яка приймає рішення про огляд, затримання та доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;
тип, марку, державний реєстраційний номер, перелік візуальних недоліків та пошкоджень на транспортному засобі, що затримується та доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку;
найменування, адресу та номер телефону КП «Київтранспарксервіс», яке здійснює доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;
адресу місця зберігання транспортного засобу;
посаду, прізвище, ім’я особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, її підпис;
посаду, прізвище, ім’я особи, яка приймає транспортний засіб на зберігання, її згоду (з особистим підписом) з переліком візуальних недоліків та пошкоджень на ньому;
показники одометра автомобіля — евакуатора до початку руху та при прибутті до спеціально обладнаного майданчика;
фото транспортного засобу (за необхідності).
Протокол огляду та вилучення повинен бути пронумерований типографським способом, зокрема, на ньому має проставлятися серія і номер.
Усі реквізити протоколу огляду та затримання заповнюються розбірливим почерком, українською мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до нього, а також внесення додаткових записів до відповідної його частини після її підписання понятими.
Особа, яка здійснює доставлення затриманого транспортного засобу, опечатує конструктивно передбачені місця доступу в транспортний засіб.
2.4. Доставлення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик здійснює підрозділ КП «Київтранспарксервіс» за допомогою спеціальних технічних пристроїв автомобілями-евакуаторами.
2.5. Про отримання автомобіля працівник КП «Київтранспарксервіс» ставить підпис в протоколі і отримує 3 примірники протоколу: для чергового по спеціально обладнаному майданчику, для працівника ДАІ і для водія-порушника.
2.6. Після складання працівником ДАІ протоколу, зазначеного у пункті 23 цього Порядку, транспортний засіб за допомогою спеціальних технічних пристроїв завантажується працівниками КП «Київтранспарксервіс» на автомобіль-евакуатор та доставляється на спеціально обладнаний майданчик.
На місці, де знаходився транспортний засіб, працівник КП «Київтранспарксервіс» залишає інформацію для водія (додаток 2).
2.7. Про затримання і доставлення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик працівник ДАІ негайно повідомляє в чергову частину при УДАІ для обліку та надає необхідну інформацію водію на його звернення.
2.8. У разі, коли водій з’являється на місці правопорушення в момент виконання робіт по завантаженню транспортного засобу, працівник ДАІ не затримує транспортний засіб, а складає адміністративний протокол про порушення правил зупинки і стоянки. При цьому порушення має бути усунуто протягом максимально короткого строку.
У такому випадку, фактично виконані КП «Київтранспарксервіс» роботи (виїзд евакуатора, завантаження, розвантаження транспортного засобу) не оплачуються.
2.9. Затриманий транспортний засіб відповідно до протоколу огляду і затримання транспортного засобу приймається на спеціально обладнаний майданчик черговим з відповідним оформленням прийняття на зберігання та записом у журналі реєстрації і утримується згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від22 січня 1996 року № 115.
2.10. Водій після отримання інформації з чергової частини УДАІ або від працівника ДАІ (працівника КП «Київтранспарксервіс») про причину затримання транспортного засобу та місце його знаходження звертається до чергового по спеціально обладнаному майданчику.
2.11. На підставі протоколу про огляд та затримання транспортного засобу працівником ДАІ на спеціально обладнаному майданчику складається адміністративний протокол про порушення водієм правил дорожнього ручу та робиться відповідна відмітка у дозволі на отримання автомобіля. До адміністративного протоколу працівником ДАІ додасться 1 примірник протоколу огляду та затримання транспортного засобу.
2.12. Транспортний засіб видасться (повертається) власнику або особі, яка має право на користування цим транспортним засобом, після складання адміністративного протоколу за фактом вчиненого ним порушення Правил дорожнього ручу, отримання дозволу від працівника ДАІ та за умови оплати власником або особою, яка має право на користування цим транспортним засобом, робіт із доставлення та зберігання транспортного засобу згідно з тарифами, затвердженими у встановленому порядку. У разі відмови власників або осіб, які мають право на користування транспортним засобом, від оплати зазначених робіт, транспортний засіб повертається, а кошти стягуються у судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
Доступ водія до транспортного засобу, який знаходиться на спеціально обладнаному майданчику, здійснюється в присутності особи, відповідальної за її зберігання — чергового цього майданчика,
2.13. Роботи із доставляння та зберігання транспортних засобів, водії яких порушили правила зупинки і стоянки, оплачуються їх власниками або особами, які мають право на користування ними, шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованих банків чи Ощадного банку України на рахунок КП «Київтранспарксервіс», або шляхом готівкового розрахунку через касу КП «Київтранспарксервіс», або через паркувальний автомат з допомогою чіп (смарт)-картки, або безпосередньо працівнику КП «Київтранспарксервіс», який виконує зазначені роботи, з оформленням розрахунку через касовий апарат.
2.14. Матеріальну відповідальність згідно з чинним законодавством за збереження та неушкодженість транспортних засобів при їх завантаженні, доставленні до спеціально обладнаних майданчиків та зберіганні на них несе КП «Київтранспарксервіс», яке безпосередньо здійснює зазначені роботи.
2.15. Положення цього Порядку не поширюються на транспортні засоби з номерними знаками дипломатичних установ.

3. Порядок оскарження дій посадових осіб.
3.1. Дії і рішення посадових осіб, пов’язані із виконанням цього Порядку, можуть бути оскаржені до вищестоящого органу (в залежності від підпорядкування) або до суду.
3.2. Розгляд скарг власників транспортних засобів чи осіб, які мають право на користування ними здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян».