
Життя пішоходів Києва під загрозою
У 2016 році в столиці виникла парадоксальна ситуація з пішохідною дорожньою розміткою – незважаючи на те, що минуло вже майже півроку, на багатьох київських дорогах досі не оновили розмітку на «зебрах» – фарба на більшості переходів практично повністю стерлася. Зважаючи на це, пішоходам доводиться на свій страх і ризик перетинати проїжджу частину. До того ж, у незрозумілій ситуації перебувають автомобілісти – зебри немає, знаків майже не видно або їх встановлено у такому місці, що навіть за дуже великого бажання, змоги їх розгледіти немає. Це все призводить до збільшення кількості ДТП, зокрема, за участю пішоходів. Внаслідок цього за 4 місяці 2016 року в Києві сталося 13005 ДТП, що майже на 18% більше, ніж за той самий період минулого року. Майже на 40% збільшилася кількість ДТП із постраждалими. Їх налічується вже 857 осіб, і серед них – понад 30 загиблих.
На цю проблему звернули увагу народні депутати. Так, голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Ігор Діденко, направив листа очільнику Києва Віталію Кличку, в якому закликав останнього відреагувати на проблему високої аварійності у столиці і, зокрема, на неналежний стан дорожньої розмітки на автошляхах.
Важливо звернути увагу на те, що згідно зі ст.17 Закону України «Про автомобільні дороги», управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст здійснюють відповідні органи місцевого самоврядування, у віданні яких ті перебувають. Ба більше, у ст.19 Закону зазначено, що обов’язок забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями та
дорогами міст покладено на органи місцевого самоврядування.
Підсумовуючи вищезазначене – відповідальність щодо неналежної ситуації з безпекою дорожнього руху в Києві несе міська державна адміністрація, зокрема мер міста як керівник.
За словами Ігоря Діденка, такі листи він надіслав очільникам всіх обласних державних адміністрацій і міським головам найбільших міст України, які вже відзвітували про виконану роботу щодо гарантування безпеки дорожнього руху. А от голова КМДА поки що не дуже поспішає відповідати на депутатське звернення і, на жаль, не вживає заходів для усунення ситуації, що склалася.
Кожен шостий пішохід – глухий та сліпий
Пішоходів будуть штрафувати за розмову по мобільному на проїжджій частині