Система автофиксации нарушений ПДД действует в большинстве цивилизованных стран и даже во многих странах СНГ, а вот в Украине, несмотря на принятие соответствующего законодательства, ее до сих пор так и не запустили. Нужна ли нашей стране подобная система контроля?
Перевищення швидкості руху – одна з найпоширеніших причин ДТП в Україні (втім, як і в усьому світі). Для вирішення цієї проблеми необхідно запровадити якісний контроль за режимами руху нашими дорогами, тобто запустити систему автофіксації порушень ПДР. У країнах ЄС практикують комплексний підхід до розв’язання проблеми перевищення швидкості. Там вдаються не тільки до масового контролю лімітів, про який ми добре чули, а й до активної профілактичної роботи.
Доки наші народні обранці намагаються усунути законодавчі невідповідності, пов’язані з впровадженням в Україні автіфіксації, Міністерство інфраструктури вирішило вдатися до використання профілактичної роботи із запобігання перевищення швидкості. Зокрема, в рамках проекту технічної допомоги від ЄС «Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні» вперше для нашої країни було розроблено комплексну соціальну компанію з безпеки дорожнього руху. Дуже переконливий вигляд має низка відеороликів на тему «Не жени до мене! Збережи своє життя!», які пропагують дотримання швидкісних режимів. Їхні герої (рятувальник МНС, медичний працівник і працівник похоронного бюро) дуже зворушливо і емоційно розповідають про свої почуття до учасників ДТП, просять не перевищувати швидкість і не поспішати до них на останню зустріч. За бажання ці ролики можна переглянути на офіційному сайті Міністерства інфраструктури і Youtube.
Водночас система автофіксції порушень давно широко використовується в більшості цивілізованих країн, а її ефективність доведена на практиці. Більше того, дорожні камери давно застосовуються навіть у країнах СНД: Білорусі, Казахстані, Молдові та Росії. Прикро, що в цьому питанні Україна опинилася в аутсайдерах.
Застосування засобів контролю за дотриманням водіями правил дорожнього руху, зокрема і швидкісних режимів позитивним чином позначається на підвищенні безпеки руху. Зокрема, як засвідчив європейський досвід, впровадження такої практики може скоротити аварійність на автошляхах на 30%. З огляду на це цілком очевидно, що запуск системи автофіксації порушень ПДР в Україні – вже давно назріла необхідність, яку слід реалізувати на практиці вже найближчим часом!