X

Проект «Безпека дітей на дорогах»: результати інспекції біля учбових закладів Києва

Проект «Безпека дітей на дорогах» вступив в активну фазу. Наш екіпаж, до складу якого входять експерти з організації дорожнього руху та журналісти, провів перевірку інфраструктури навколо шкіл міста Києва

Учасники проекту «Безпека дітей на дорогах» провели перевірку інфраструктури навколо шкіл міста Києва. В перевірці брали участь представник Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Голоцван та журналісти «Автоцентру» Віталій Новак i Влад Матяш.

Ліцей «Інтелект», проспект М.Бажана 34-а, Дарницький район
Відповідні знаки на в’їзді до ліцею вказують, що навчальний заклад знаходиться у житловій зоні. Але вони не допомагають! Батьки розповідають, що неодноразово виступали з протестами та влаштовували чергування з регулюванням руху, – поки ситуація не виправлена.

Батьки-автомобілісти завозять дітей ближче до ліцею, пересуваючись по території житлової зони швидше дозволених 20 км/год. Додаткових знаків про близькість школи, а також пішохідних переходів не виявлено. Через відсутність наскрізного руху доводиться розвертатися, щоб виїхати від ліцею. Це створює додаткову небезпеку.

СЗШ №81, вул. Павла Тичина 26А, Дніпровський район

Школа також знаходиться в житловій зоні, фактично на березі озера Тельбін. Однак при заїзді з проспекту Павла Тичини знаків, які попереджають про те, що ви в’їжджаєте в житлову зону – немає. Дорога погана, розігнатися більше дозволених 20 км/год не вийде. Водіїв потрібно попередити про в’їзд у житлову зону та про близькість школи.

Вхід до школи перетворився у міні-парковку. Деякі автомобілі давно не використовуються та перетворилися на брухт. При під’їзді з боку Березняківської знаки є, на бульварі уздовж берега Тельбін є «лежачі поліцейські» і знак обмеження швидкості до 20 км/год, але від цього обмежувача до входу у школу – 600 м рівного асфальту.

Рішення: обмежувачі та знаки необхідно поставити ближче до школи.

СЗШ №128, вул. Раїси Окіпної 6, Дніпровський район

Школа знаходиться на вулиці з інтенсивним рухом. Перехід через дорогу розташований трохи далі від школи, ближче до перетину вулиць Окіпної та Сверстюка. Перехрестя із стоп-лінією обладнане непогано. Але знаки «Обережно, діти» розташовані перед школою, тому їх дія не поширюється на пішохідний перехід.

У годину пік на вул. Раїси Окіпної завжди утворюються затори в напрямку станції метро Лівобережна. Водії виїжджають на пішохідний перехід на зелене світло, але проїхати його не встигають, тому на переході утворюється натовп. Водії продовжують рух, діти бігають між машинами, що призводить до небезпечної ситуації.

Рішення: жорсткий контроль виїзду на пішохідний перехід у години трафіку (наряд поліції, камери контролю).

Відразу за школою є правий поворот у двір під час руху в сторону центру. Цю дорогу діти переходять на свій ризик, тому що немає ніяких пішохідних переходів. Очевидно, це поворот у житлову зону, але попереджувальні знаки про це не повідомляють. Водії повертають з головної вулиці дуже швидко, що є великою загрозою для пішоходів.

Середня школа №330, б-р І.Шамо 18, Дніпровський район

Від пішохідної зони бульвару Шамо в сторону проїжджої частини відходять невеликі доріжки, які не закінчуються пішохідним переходом. Пішоходам залишається тільки вийти на дорогу у недозволеному місці. Зі школою ситуація непогана: є позначений пішохідний перехід на шляху до неї, де працює обмежувач швидкості, попереджувальні знаки.

ДНЗ №404, вул. Ентузіастів 35/2, Дніпровський район
Гімназія №136, вул. Ентузіастів 29/3, Дніпровський район

Проблема спільна – немає облаштованих підходів для пішоходів. Тротуари або не передбачені зовсім, або заставлені автомобілями мешканців сусідніх будинків. Проходи між навчальними закладами, а також виходи з них найчастіше невидимі для водіїв. А через високий паркан пішоходи можуть не помітити автомобіль.

Рішення: як мінімум потрібні попереджувальні знаки та обмежувачі швидкості для а /м.

Гімназія №32, вул. І. Федорова 2, Печерський район

Місце розташування – центр міста. Територія закладу має огорожу, вхід/вихід здійснюється через одні ворота. Так контролювати дітей легше. З іншого боку, це створює підвищену концентрацію машин, коли дітей привозять і забирають зі школи. Перед вхідними воротами облаштовано пішохідний перехід, заставлений автомобілями.

Додаткові проблеми створює будівництво поруч: постійно курсує важка будівельна техніка, бруд, пил і тощо, які вже затерли розмітку на пішохідному переході.

СЗШ №286, вул. Академіка Заболотного 6а, Голосіївський район
СЗШ №269, вул. Академіка Глушкова 17а, Голосіївський район

Школи розташовані близько одна до одної зі спільним двором у спальному районі. Велика огороджена територія утворює свій мікроквартал, 1 км по периметру. Навколо нього йде невелика дорога з досить швидким рухом автівок. Поруч гуляють пішоходи, дуже багато дітей.
Виявлено безліч лазівок в паркані, що огороджує школу, а подекуди відсутність декількох його секцій. А значить діти можуть вискочити на дорогу у будь-який момент. «Лежачі поліцейські» присутні мінімально, немає і попереджувальних знаків.

Рішення: зробити навколо школи пішохідну зону для зниження ризику ДТП, облаштувати місце для прогулянок мешканців мікрорайону.

Стежити за проектом можна на сайті childsafety.ab.ua