Страхово́й институ́т доро́жной безопа́сности США провел новые краш-тесты с 25-процентным перекрытием со стороны пассажиров. Результат оказался не ожиданным.
Знаючи методику перевірки безпеки, автовиробники могли свідомо збільшити безпеку з боку водія, ігноруючи бік пасажира. Саме тому цей краш-тест для автовиробників став сюрпризом. Для краш-тестів взяли сім кросоверів із високою безпекою для водія. Це Toyota RAV4, Nissan Rogue, Mazda CX-5, Subaru Forester, Buick Encore, Honda CR-V і Hyundai Tucson.
Як показало порівняння результатів краш-тестів, рівень захисту з боку водія та переднього пасажира виявився здебільшого справді різним. Найкращим у цьому тесті став, на диво, Hyundai Tucson, у якого і водій і передній пасажир захищені однаково. У решти знайшли різницю. Найменше відмінностей у рівні захисту тих, хто сидить попереду, виявили в Buick Encore, Honda CR-V і Mazda CX-5. Більш суттєва відмінність між рівнем безпеки для водія і переднього пасажира мала місце у моделей Nissan Rogue (X-Trail), Subaru Forester і Toyota RAV-4.
Після цього для двох моделей Honda CR-V і Toyota RAV-4 відбулися повторні краш-тести, але вже з 50-відсотковим перекриттям для пасажирів. За такого випробування результат виявився набагато кращим – відмінності в рівні захисту правої і лівої сторони виявилися мінімальними.
Зважаючи на такі результати Американський страховий інститут дорожньої безпеки вирішив проводити подібні тести регулярно, а з 2017 року вони увійдуть в обов’язкову програму випробувань і без цього тесту автомобіль не зможе отримати найвищу оцінку в рейтингу безпеки. Тому в автовиробників знову з’явилося нове завдання – вирівняти шанси на виживання для водія і переднього пасажира після фронтальних зіткнень із 25-відсотковим перекриттям.