X

Незвичайний краш-тест: легковий автомобіль проти фури (відео)

Производители полуприцепов сегодня обязаны устанавливать противоподкатные брусья для защиты легковых автомобилей при столкновении. Однако всегда ли эти элементы справляются со своей задачей?

ДТП з фурами завжди призводить до тяжких наслідків для легквого автомобіля. Одна з найпоширеніших аварій – це коли легковик наздоганяє  автопоїзд, що стоїть або їде попереду. У цьому разі удар здебільшого припадає  на корму напівпричепа.

Щоб легковий автомобіль не підпірнув під нього і таким чином зберіг цілісність салону, на трейлери обов’язково встановлюються протипідкатні бруси.

Однак, як свідчить статистика, у США у 2016 році в ДТП з фурами загинули 2646 осіб, з яких 427 при наїзді на напівпричіп ззаду. Для порівняння, у 2011 році – 2241 і 260 осіб відповідно.Таким чином, якщо загальна кількість летальних випадків в аваріях з великовантажними автомобілями зросла не дуже сильно, то в разі зіткнення легкових автомобілів з напівпричепом – майже вдвічі. Невже підвели протипідкатні бруси?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народився в сорочці: водій легковушки вижив під фурою (відео)

Американський страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) опублікував результати випробувань на краш-тестах протипідкатних брусів восьми виробників напівпричепів, вироблених кількома роками раніше.

Випробування проводилися за такою схемою. Легковий автомобіль на швидкості 56 км/год наїжджав на напівпричеп ззаду. При цьому було три різновиди удару: з перекриттям в 100% , 50% і 30%. Якщо перші два успішно витримали протипідкатні бруси всіх восьми напівпричепів, то в разі перекриття в 30% троє виробників показали незадовільні результати.