Комплекс мер должен способствовать снижению уровня аварийности на дорогах Украины как минимум на 30%
За останній рік дорожня інфраструктура в Україні зазнала низки серйозних змін. І йдеться не тільки про оновлення безпосередньо дорожнього полотна. У країні почала працювати система автофіксації порушень ПДР, встановлено кілька комплексів для зважування вантажівок під час руху (WiM), з’явилися нові елементи (острівці безпеки, огорожі та інше), які змушують автомобілістів зменшувати швидкість. Однак на цьому зупинятися не планують, адже суть поставленого завдання набагато глибша.
За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, уряд прагне, щоб статистика аварійності в Україні зменшилася щонайменше на 30%, а смертність у ДТП і зовсім звелася до нульового показника. На реалізацію таких амбітних планів відведено лише три роки, а надалі (до 2030 року) аварійність планують зменшити на 50%. Як стверджує глава Мінінфраструктури, досягти цих показників можливо, якщо парно слідувати розробленій стратегії.
Цифровізація на транспорті та впровадження інтелектуальної транспортної системи триватиме і наступного року. Зокрема, на території України мають намір встановити ще 125 КАФів і 100 сучасних WiM-комплексів для автоматичного габаритно-вагового контролю. У підсумку, до кінця наступного року на українських дорогах працюватимуть 375 камер автофіксації порушень ПДР і 150 WiМ-комплексів.
Крім того, з 2021-го на дорогах буде введено обов’язковий аудит безпеки, продовжиться реалізація програми зі збільшення безпеки трас. Серед іншого планують облаштування острівців безпеки, пішохідних огорож, безпечних поворотів і кільцевих розв’язок. Фахівці поліпшать розмітку і введуть заборону на встановлення на узбіччях рекламних конструкцій. Також у планах — ліквідація перетинів доріг і залізничних колій на одному рівні і встановлення демпферних систем (роздільників) для запобігання лобовим зіткненням на високій швидкості.
“Важливий елемент безпеки — це система ефективної допомоги постраждалим у ДТП. Адже близько 20% можливим смертям в аваріях на дорогах, можна запобігти, якщо люди отримають домедичну допомогу одразу на місці. Цього року в ДТП в Україні вдалося врятувати 541 людину. Використання нової спецтехніки ДСНС скорочує час прибуття рятувальників на виклик на 20 хвилин. Тому в наших планах до кінця цього року — передати ДСНС понад 200 таких автомобілів, щоб зберегти якомога більше людських життів”, — наголосив Криклій.