Статистика показывает, что почти четверть всех водителей, попавших в ДТП, находились в депрессивном состоянии. Медико-психологический контроль поможет уменьшить число таких аварий.
Перспективи впровадження в Україні медико-психологічного контролю (так званий «ідіотен тест») обговорювалися на науково-практичній конференції в Києві, яка проводиться в рамках тижня безпеки дорожнього руху 11 травня. Тема конференції «Актуальні аспекти безпеки дорожнього руху в Україні. Стратегія і план дій. Безпека транспортних засобів та їх експлуатації».
Фахівці США і Євросоюзу ввели новий термін «автоцид» – це водії, які через свій психічний стан стають винуватцями ДТП. За статистикою це кожен четвертий водій, який потрапив в аварію. Україна посідає сьоме місце у світі за кількістю людей у депресивному стані. Впровадження медико-психологічного контролю водіїв зможе скоротити смертність на дорогах.
В Україні, нагадаємо, в 2016 році зафіксовано 158 776 ДТП, в яких 3410 людей загинули і 33 613 дістали травм різного ступеня тяжкості.
У нас у країні питаннями медико-психологічного контролю активно займається «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр Міністерства охорони здоров’я України». На конференції виступив його директор – Олег Панченко, заслужений лікар України, доктор медичних наук.
У доповіді було зазначено, що Віденська тестова система (Vienna Test System) є провідним інструментом для психологічної оцінки. Щорічно за цією методикою проводиться понад 130 млн тестів у 67 країнах. Більш того, в 17 країнах Віденська тестова система офіційно затверджена для застосування на законодавчому рівні. Тільки в Австрії відсторонення від керування водіїв, що не пройшли «ідіотен тест» – 22% від 4283 обстежених осіб, зменшило кількість ДТП на 3 тис. на рік.