Як правильно перевозити багаж в автомобілі

Можете ли вы представить, что ваш багаж (личные, «родные» вещи) вдруг превращается в смертельного врага? Угроза вполне реальна. Содержимое багажника, задней полки и заднего сиденья в некоторых обстоятельствах способно превратиться в опасные для здоровья снаряды.

Как правильно перевозить багаж в автомобилеЛітрова пляшка мінералки, що лежить на сидінні, під час раптового зупинення машини зі швидкості 50 км/год, може вдарити по торпедо із зусиллям 42 кг. А якщо замість торпедо ця 2,5-пудова газована вода влучить у потилицю? Найчастіше ми не замислюємося про таку ймовірність і возимо в салоні набагато більші речі.

Щоб нівелювати їх потенційну небезпеку в разі ДТП або різких маневрів, варто дотримуватися кількох правил перевезення багажу. Головне – пам’ятати, що жоден предмет в автомобілі не має лежати просто так, тобто не закріпленим. Бо навіть під час різких маневрів, далеких від аварійних уповільнень чи прискорень, сила інерції рухатиме поклажу в авто. За умови зіткнення є велика ймовірність того, що незафіксовані речі битимуться об усе, що є в інтер’єрі, з силою, яка перевищує їхню масу в 30-50 разів. Таким чином, удар незакріпленої запаски об спинку заднього сидіння за силою може бути близьким до півтонни!

Как правильно перевозить багаж в автомобилеСалон

Найменш бажаний варіант. Важка поклажа небезпечна навіть тим, що може просто придавити пасажирів, причому не тільки в лобових зіткненнях. Також небезпечні і дрібні тверді предмети: за умови екстреного зупинення машини вони продовжують за інерцією рухатися в межах салону з колишньою швидкістю. Хрестоматійний приклад: жерстяна банка коли або пива, що лежить під заднім вікном, під час фронтального зіткнення долітає до вітрового скла і застряє в ньому, як стріла або спис. Тому навіть під час перевезень на короткі дистанції важкі речі треба фіксувати: наприклад, надійно пристібати штатними (або спеціальними – бувають і такі) ременями безпеки.

В Україні на задніх сидіннях люди пристібаються вкрай рідко, хоча це є порушенням ПДР. У розвинених країнах існують навіть ремені для домашніх улюбленців, якими їх пристібають господарі.

Багажник

Усі предмети, які не використовуються під час їзди, краще перевозити в багажнику. Вантаж від людей відокремлює сидіння, полиця багажного відсіку, а у седанів – ще й сталева перегородка кузова. Але щоб речі не билися одне об одне і не пошкодилися, їх слід розміщувати щільно, взаємно підпираючи. Найкраще це вдасться зробити в один шар. Найважчий багаж варто класти вниз, габаритні речі не направляти в бік салону, кути ящиків і подібних предметів перекладати чимось м’яким. Якщо є штатні або додаткові перегородки, сітки, які чіпляються за вушка в багажнику, їх обов’язково треба використовувати. Дрібні речі добре возити в підпіллі багажника поруч із запаскою. Всі ємності з рідинами мають стояти пробкою догори. При перевезенні великої кількості вантажу намагайтеся не розкладати спинку заднього сидіння, оскільки вона слугує пасажирам надійним захистом від можливих загроз і з боку багажу.

Перевантаження

Багаж – це не тільки габарити, які потрібно враховувати в салоні, а й маса, що помітно впливає на характер керованості машини, особливо якщо вантаж розміщений поза межами бази або перевищує допустиме виробником значення. Перевантажена машина помітно гірше входить у повороти, неохоче розганяється і гальмує із запізненням. Дані про вантажопідйомність можна знайти в інструкції з експлуатації. Для машин В і С класів вона становить щонайменше за 350-450 кг. Важливо рівномірно розподіляти поклажу в автомобілі. Якщо все корисне навантаження зібрати, наприклад ззаду в багажнику, це погіршить керованість і скоротить життя задній підвісці. За необхідності перевезти вантаж великої маси краще витратити зайві чверть години на його рівномірне розміщення в салоні: крім багажника, розподілити також і на підлозі салону – в ногах у пасажирів, зокрема у переднього.

Якщо в багажнику автомобіля потрібно перевезти великогабаритну річ, слід розмістити її так, щоб вона не порушувала вагу машини. І обов’язково надійно закріпити!

Супергабарит

 Будь-якому водієві нехай рідко, але доводиться перевозити щось явно негабаритне, наприклад побутову техніку, меблі. Зазавичай, це короткі поїздки в межах населеного пункту. Але навіть тут можуть підстерігати небезпеки: трапляється, що громіздкий вантаж раптово перекриває огляд водієві або може пошкодити автомобіль. Тому ще перед виїздом слід переконатися, що вам чітко видно дорогу попереду і всі дзеркала заднього виду. Щоб зберегти оздоблення салону, в місцях контакту масивної поклажі з інтер’єром варто підкласти м’які речі або дрантя.

Фото з архіву редакції