X

В Україні прогнозують бум електромобілів і гібридів

В преддверии первой международной выставки электромобилей Plug-in, которая пройдет в Киеве 8 – 10 июня, состоялась пресс-конференции по вопросам развития экологического вида транспорта в Украине.

В Україні в 2015 році було продано лише 460 електромобілів, а загалом їх у нашій країні налічується близько тисячі. Однак ситуація може кардинально змінитися. Електромобілі дешевшатимуть. На сьогодні вже скасовано ввізні мита на цей вид транспорту, і є всі шанси скасувати імпортний ПДВ. Якщо все вийде, то вже до 2020 року прогнозується щорічно продавати в Україні до 10 тис. електромобілів, а до 2025 року щорічний імпорт перевищить позначку в 100 тис. од. «Скасування мита і ПДВ на електромобілі – це тільки перший крок до доступного транспорту, – коментує генеральний директор ВААІД Олег Назаренко. – Далі на черзі стоять машини з гібридною силовою установкою, а також автомобілі з малим робочим об’ємом двигуна».

За словами директора компанії «Євроіндекс» Володимира Шмуклера – одного з організаторів виставки електромобілів Plug-in – стримувальним фактором розвитку електромобілів у країні є також відсутність інфраструктури. У Києві, наприклад, існує тільки дві високошвидкісні зарядні станції. А щодо звичайних зарядних точок, то їх теж небагато, і переважно вони розташовані у великих містах (Київ, Львів) та на трасах в західному регіоні. «Немає також і федеральної підтримки. Наприклад, у США покупцеві електромобіля держава повертає до 40% його вартості», – зазначає Володимир Шмуклер.

Сергій Нікулін, керівник проекту Emobilis і співорганізатор виставки Plug-in вважає, що популяризація і збільшення продажу електромобілів має на меті три важливих завдання. По-перше, це поліпшення екології (так, наприклад, якщо 10% автопарку України перейде на електромобілі, то в атмосферу вже не буде викидатися до 2,5 млн тонн СО2 щорічно). Друга мета – незалежність. Україна є найбільшою країною, що виробляє електроенергію. При цьому частка теплових електростанцій становить лише 20%. І, нарешті, третя важлива перевага електромобілів – економічність. Так, наприклад, якщо 100 км пробігу середньостатистичного автомобіля з ДВЗ обходиться за сьогоднішніми цінами на бензин у 200 грн, то електромобіля – на прикладі експлуатації Nissan Leaf – лише 15 грн. При цьому якщо заряджати машину в нічний час, за вдвічі меншими тарифами за електроенергію, то його експлуатація обходиться у зовсім смішну суму.

Набагато доступніші за електромобілі електробайки й електроскутери, на які сьогодні в Україні є хороший попит. Даніель Тонкопій – керівник компанії Delfast, яка зібрала з комплектуючих вже не один десяток електровелосипедів – зазначив, що для якнайшвидшого впровадження електротранспорту в маси потрібно також скасування мита і ПДВ на комплектуючі. У результаті країна отримає нові робочі місця, а українці – дешевий і екологічно чистий вид транспорту.

Організатори першої міжнародної виставки електромобілів Plug-in запрошують усіх 8 – 10 червня у виставковий комплекс «КиївЕкспоПлаза». Тут буде представлено не тільки новітні моделі електромобілів, а й елекробайки та електроскутери, зарядне обладнання. Охочі також зможуть протестувати вподобані транспортні засоби.