X

Сертифікація автомобілів в Україні – зміни настають?

Сегодня, 1 июля на заседании Кабмина был принят проект постановления Мининфраструктруры, который урегулирует процесс назначения или отказ в назначении органов, занимающихся сертификацией колесных транспортных средств.

Сертификация автомобилей в Украине – грядут изменения?

На засіданні Кабінету Міністрів України, 1 липня 2016 року, було прийнято підготовлений Міністерством інфраструктури Проект постанови «Про затвердження Порядку призначення, відмови у призначенні та анулювання призначення органу із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання», який має врегулювати порядок сертифікації до того моменту, поки це питання не буде вирішено на законодавчому рівні.

«Міністерству інфраструктури передані функції щодо визначення органів з оцінки відповідності, однак відсутній відповідний порядок. Проект розроблено з метою визначення самої процедури призначення органів оцінки та критеріїв, за якими ми маємо їх визначати», – зазначив Заступник Міністра інфраструктури України Дмитро Роменський, презентуючи постанову на засідання Уряду.

Підготовлений Міністерством проект постанови дасть змогу допустити до виконання робіт з оцінки відповідності органи сертифікації, які дотримуються норм законодавства під час виконання робіт, та здійснювати аналіз їх діяльності.

Україна є членом «Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів», підписаної 20 березня 1958 року в м. Женеві. Проте наразі, внаслідок втрати чинності «Порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів», в Україні відсутній нормативно-правовий акт, який би урегулював процедури відбору органів сертифікації.

Наразі Міністерство інфраструктури України призначає акредитовані відповідно до законодавства органи із сертифікації, які видають сертифікати відповідності на кожний новий транспортний засіб або партію обладнання, які відповідають вимогам єдиних технічних приписів, але відповідність типу яких не підтверджена сертифікатом типу транспортного засобу або обладнання, а також на ті, що були у користуванні.