В Лондоне и Нью-Йорке уже второй год работает сервис, который автоматически оспаривает штрафы за неправильную парковку. Процент выигранных дел довольно высок.
В основі програми DoNotPay (з англійської «не плати штрафів») лежить чат-бот, тобто робот, здатний приймати стандартні запити і відповідати на них, повідомляє The Guardian.
Робот зі штучним інтелектом працює для тих водіїв у Лондоні та Нью-Йорку, які вважають, що їх неправомірно оштрафували нібито за неправильну парковку. Його послуги безкоштовні.
Для того, щоб оскаржити штраф, водій починає чат з роботом, відповідає на його стандартні запитання. Робот аналізує відповіді і якщо вважає, що підстави не платити штраф наявні, робить позовну заяву в суд.
Таким чином за 21 місяць роботи цього сервісу вже виграно близько 160 тисяч справ за незаконні штрафи з 250 тисяч заявлених випадків. Тобто виграно 64% справ, що непогано навіть для живого адвоката. Сума несплачених штрафів – близько 4 мільйони доларів.
Першого у світі робота-юриста створив 19-річний студент другого курсу Стенфордського університету Джошуа Браудер, який народився в Лондоні.
«Я думаю, що люди, які отримали штрафи за паркування, найбільш уразливі в суспільстві. Вони не хочуть порушувати закон. Я думаю, їх просто експлуатують як джерело доходів для місцевих органів влади», – говорить Джошуа.
Ідея створити такого робота прийшла Браудеру після того, як він отримав 30 штрафів за паркування в Лондоні і його околицях до 18 років.
Творець DoNotPay також повідомив, що планує запустити сервіс у Сіетлі. Але на штрафах за паркування Бродер зупинятися не має наміру. Скоро робот-юрист візьметься за справи, пов’язані з компенсацією за затримку рейсів.
Також Бродер хоче допомогти людям з ВІЛ боротися за свої права, а біженцям — розібратися з незвичною правовою системою в новій країні. Паралельно з цим студент має намір створити платформу для розробників, для якої потрібні тільки юридичні знання і ніяких навичок програмування. На її базі можна буде створювати чат-боти для вирішення різних правових питань.