Націоналізація ПриватБанку: час купувати чи не купувати машину?
Так чи інакше, але націоналізація ПриватБанку і панічний настрій вкладників негайно призвели до дестабілізації ситуації на ринку валют. На вечір 19 грудня, курс долара на чорному ринку зріс одразу на 60-70 копійок. Станом на 17:00 готівковий долар на покупці коштує до 27, 4 грн, а в продажу – до 27,7 грн. Порівняно з ранковим курсом долар підскочив і в банках.
Як з’ясував Autocentre.ua, побоюючись інфляції і зростання цін, деякі українці знову кинулися в автосалони. Варто сказати, що зростання курсу валют традиційно збільшує продаж автомобілів, особливо, на ринку нових машин. Пояснюється це тим, що покупці хочуть зіграти на різниці, доки ціни в автосалонах не встигли прийти у відповідність до нового курсу гривня-долар. Чи означає це, що потрібно слідувати їх прикладу і купувати машину, «доки все не подорожчало»?
Безумовно, ПриватБанк та його націоналізація мають велике значення для України в цілому та банківського сектора зокрема. Але насправді ці події не означають обов’язкового і тривалого здешевлення національної валюти. Курсові коливання – це наслідки панічних настроїв. За наявності заощаджень у доларах є сенс відстежувати курс валют і ціни на нові автомобілі – можна виграти не одну тисячу гривень. Якщо ж ці накопичення – спішно зняті з Привату гривні, то бігти в автосалон явно не має сенсу. Та й у принципі доцільно задуматися, а чи треба купувати новий автомобіль саме зараз.
По-перше, наприкінці поточного року-на початку нового імпортери і дилери завжди влаштовують акції – в цьому разі раніше зекономлена сума в грошовому еквіваленті може виявитися меншою, ніж розмір знижки.
По-друге, паніка і поспіх доречні тільки тоді, коли ви знаєте все наперед. У нашій країні про майбутнє, можливо, не знають навіть в уряді. Тому краще або вичікувати час, або прислухатися до своєї інтуїції. Але явно не варто бігти і витрачати гроші, тільки тому, що так роблять всі. Адже не так давно ці «всі» брали кредити в доларах і купували дорогі іномарки, працюючи обслуговуючим персоналом у фаст-фуді. А от інші, що зачекали, зуміли купити преміальні автомобілі за ціною бюджетних або, як мінімум, обзавелися новим авто не кредитним коштом.