Огляд смартфону Doogee X70 - для таксистів і кур'єрів!
Найчастіше таксисти і кур’єри – користувачі невибагливі. Їм потрібен компактний смартфон, в якому головне – ємнісний акумулятор. Батарея Doogee X70 – 4000 мАг. Крім того, тут подвійна основна камера, чиста ОС Android, а ще знаменита «брова», як у iPhone X. Як все це «уживається» між собою і чим ще цікава новинка?
Комплектація, матеріали та якість збірки корпуса
Оскільки Doogee X70 позиціонується в бюджетному сегменті, комплект поставки виявився прогнозовано невеликим. Всередині картонної коробки чорного кольору, крім самого смартфону, користувача очікує адаптер зарядного пристрою, кабель USB / micro-USB, а ще необхідна документація, що складається з інструкції та гарантійного талону.
Ключовим у корпусі Х70 є пластик. Ще є небагато металу, реалізованого у вигляді посилення окремих функціональних елементів, а передню панель прикриває опукле 2.5D-скло. Виробник не уточнює, загартоване воно чи ні, а тому я б порекомендував купити захисну плівку.
Кришка акумуляторного блока знімна. Знімною зробили і саму батарею. Формат цікавий, адже далеко не всі виробники ризикують оснащувати смартфони настільки потужними знімними акумуляторами.
Погоджуючись протестувати Doogee X70, я чомусь уже спочатку готував виробнику великий мінус за збірку. Насправді ж все виявилося не так і погано – матеріали між собою підігнані щільно, люфту деталей або ж скрипу пластика я не побачив. Словом, така собі «цеглинка» з товщиною корпуса в 11,1 мм і вагою в 167 грамів.
Дизайн та ергономіка
На перший погляд, зовнішність Doogee X70 – це стиль типовою «робочої конячки», яка дизайном вже точно не зачепить. Але більш ретельне вивчення смартфону дозволило робити висновок про помилковість першого враження. Перш за все, зазначу, що X70 представлений в трьох колірних рішеннях корпусу – чорному, золоті і синьому. Друге – тонкі вертикальні рамки праворуч і ліворуч від екрана, що також зараз модно. Ну, і знаменита на весь світ, завдяки iPhone X «брова», або ж, кажучи простіше, – програмний виріз над дисплеєм, в якому розташовуються розмовний динамік і вічко фронтальної камери. Втім, якщо «брова» для вас не виглядає цікаво, в настройках дисплея її легко відключити.
Дисплей в X70 вийшов 5,5-дюймовим. Трохи вище від нього – розмовний динамік, вічко фронтальної камери плюс всі необхідні датчики, а внизу – три сенсорні кнопки. Їх виробник виніс на функціональну частину, що зовсім непогано, оскільки так їм гарантоване підсвічування.
У знімній кришці акумуляторного блока два прорізи – під подвійну основну камеру зі спалахом і сканер відбитків пальців.
На ребрі праворуч подвійна кнопка регулювання гучності звуку, кнопка включення / вимкнення живлення і невеликий зазор, підчепивши за який, користувач легко зніме кришку акумуляторного блоку.
Зверху на торці роз’єм 3,5 мм, а знизу – порт micro-USB і дві сітки. За тією, що праворуч, «сховали» гучномовець, а ліва тут зроблена з метою симетрії.
Дисплей
На мій погляд, 5,5 дюймів – це найоптимальніша діагональ для комфортного управління «трубкою». Цілком зручною буде навігація, зокрема під час поїздки на автомобілі або іншому транспортному засобі. У реалізованої тут IPS-матриці хороші кути огляду, а значить смартфоном буде комфортно користуватися в якості навігатора.
Роздільна здатність екрана 540×1132.
Прийнято вважати, що при щільності 300ppi користувач не побачить на екрані зернистості. У X70 – 239ppi, а тому зерно розгледіти можна, хоча суб’єктивно, особливого дискомфорту від цього немає.
У випадку потрапляння на екран сонячного світла інформація тьмяніє. У роботу вступає автоматичне регулювання яскравості – відповідний датчик спрацьовує коректно. Регулювати яскравість вручну також можна.
До чутливості екрана питань не було. Доступний 5-пальцевий multitouch.
З цікавого в налаштуваннях – пункт Navigationbar, перейшовши в який, можна змінювати розташування сенсорних кнопок внизу екрана і Display area control, в якому можна прибирати і знову повертати згадану вище «брову». Інші налаштування класичні.
Оснащення і “виробнича потужність”
«Серцем» системи є 4-ядерний процесор MediaTek MT6580 з максимальною тактовою частотою 1,3 ГГц. За графіком відповідає чіп Mali-400 MP2, обсяг оперативної пам’яті – 2 Гб.
На що вистачить такого «заліза»? Як показала практика, його достатньо для комфортного перегляду відео на You Tube, «посиденьок» в соціальних мережах, роботи з поштою та ін. Робота з картами – теж без питань. Крім того, деякий час я використовував X70 як навігатор в автомобілі.
Гратися на Х70 також вдасться, але гри не повинні бути ресурсомісткими.
Працює апарат під управлінням Android 7.0. Хоча сьогодні вже досить багато конкурентів на Android 8.0, така редакція ОС для X70 не виглядає перевагою, але і суттєвим недоліком я її не вважаю – не у випадку з «бюджетником».
Поверх ОС не встановлено жодних оболонки, і це, на мій погляд, навіть дуже непогано, адже виробник залишає можливість вибирати за користувачем.
Окремо сподобалося кілька фірмових додатків Doogee. Наприклад, Finger Gesture дозволяє змінювати шпалери за допомогою жестів, Smart Motion відповідає за настройку автовідповідача, Wake Gesture – жести, за допомогою яких користувач може розблокувати екран.
Робота сканера відбитків пальців – теж без нарікань.
Щодо безпровідних модулів та інтерфейсів, у Doogee X70 это A-GPS, ГЛОНАСС, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4 + A2DP.
Якість звуку
Враження від звуку рівні. Мені немає в чому дорікнути тут виробника, але й похвалити теж нема за що – в цьому плані апарат, так би мовити, «не вирізняється із маси».
Автономність
Тривалість автономної роботи – сильна сторона смартфону. Перший день я практично не випускав «трубку» з рук. Багато часу в соціальних мережах, фотографування, дзвінки, пошта, навігація і так далі. За підсумками, день ми закінчили на позначці 35%, що непогано. За менших навантажень одного повного заряду вам вистачить на 2-3 робочих дні.
Возможности камер
Основная камера получилась двойной – модули 8Мп+5Мп. Конечно же, ожидать особо интересных возможностей от этого «дуэта» не стоит. Фото и видео достойного качества получаются только при достаточной освещенности объекта. Вместе с тем, при хорошем свете возможности камеры также не разочаруют.
Из интересного в настройках – эффект боке и черно-белая съемка. В первом случае диапазон размытости фотографий пользователь может определять по специальной шкале, что довольно удобно.
Переключение между режимами съемки выполняется свапом.
Видео камера пишет с максимальным разрешением Full HD.
Фронтальная камера 5Мп. Интересная ее особенность – поддержка функции разблокировки по лицу пользователя. В сравнении с моделью X50, где с этой функцией, скажем так, было не все в порядки, в тестируемом смартфоне производитель хорошо поработал «над ошибками».
– тестовое фото
авто
черно-белое
эффект боке
– тестовое видео
Выводы
С точки зрения пользователя, которому нужен недорогой долгоиграющий смартфон со сбалансированным функционалом, Doogee X70 выглядит интересной покупкой за вполне адекватные деньги. Существенных минусов, по причине которых аппарат не следует брать, я не выявил. Есть небольшие недоработки касательно локализации интерфейса, но в этом плане не стоит сбрасывать со счетов и то, что производитель исправит данный «нюанс» с выходом обновлений.
Ориентировочная стоимость: 2500 гривен
Продукт предоставлен пресс-службой Doogee