Що робити водіям, яких зупинить поліція за даними радарів TruCam
Як повідомлялося, в України повернулися лазерні прилади для вимірювання швидкості ТруКам. Патрульна поліція отримала нове обладнання і вийшла на дороги фіксувати порушення швидкісного режиму. Профілактичний тиждень завершився, тому тепер усе відбувається повноцінно – з блекджек (насправді ні) та штрафами.
Попередження і роз’яснювальна робота залишилися в минулому. Тепер діють штрафи, хоча поліцейські обов’язково доведуть до відома порушника, що саме той зробив не так і чому дотримання безпечного режиму руху – це дійсно важливо.
Що робити в разі зупинки транспортного засобу поліцейським? Зрозуміло, водій зобов’язаний зробити зупинку на вимогу. Перевірка документів – не причина для зупинки, тому поліцейський повинен пояснити вимогу, посилаючись на відповідну статтю і фактичне порушення.
У разі TruCam мова йде про порушення швидкісного режиму. Автомобіліст має право ознайомитися з усіма матеріалами, пов’язаними з передбачуваним порушенням, які поліцейський зобов’язаний надати. Водій може вести відеозйомку за допомогою реєстратора або, наприклад, мобільного телефону.
Зрозуміло, порушник може не погоджуватися із звинуваченнями і завжди має право вимагати захисту адвоката. Якщо в цьому йому буде відмовлено, постанову можливо оскаржити в суді під приводом порушення прав. Говорячи ж безпосередньо про радар TruCam, його високоточні свідчення оскаржити буде дуже важко, порівняно з відомим Візиром.
Також не варто забувати про те, що після зупинки ТЗ через порушення швидкісного режиму інспектор уповноважений перевірити документи. У разі зупинки автомобілів з єврономерами під час перевірки може з’ясуватися, що термін перебування нерозмитненого транспортного засобу в Україні збіг. Це серйозне порушення, яке, крім штрафу, може спричинити навіть конфіскацію автомобіля за розпорядженням Державної фіскальної служби.